Як вибрати туристичну палатку.

Туристична палатка - невід'ємний атрибут похідного життя, без якого складно обійтися, тим більше, якщо має бути провести не одну ніч на лоні природи. «Похідний дім» не тільки захищає туриста від негоди, але і забезпечує збереження особистих речей. Тому до вибору палатки треба підійти відповідально, звертаючи увагу на ключові моменти.
Інструкція
1
Спочатку вирішите, де будете експлуатувати палатку. Так, для складних природних умов і високогір'я ідеальним рішенням стане спорядження експедиційного класу. Такі намети мають ускладнений каркас, але при цьому досить легкі. Вони стануть надійним укриттям від сильних вітрів і снігопадів. Універсальний (туристичний або трекінговий) вид - найбільш поширений. Він більше підходить для піших походів по гірській і рівнинній місцевості з м'якими погодними умовами. Є ще один вид наметів - кемпінгові. Хоча вони великі і важкі, але за своєю комфортабельності перевершують всі інші. Це ідеальний варіант для активного відпочинку на природі, звичайно, при наявності автомобіля.
2
Погодьтеся, навіть в польових умовах хочеться відчувати себе комфортно. Тому при виборі зверніть увагу на розміри намети: довжину, ширину і висоту. За основу габаритів «похідного дому» візьміть кількість осіб, які перебуватимуть в ньому, враховуйте їх ріст і комплекцію, щоб усім було зручно не тільки лежати, але і сидіти. Наприклад, для трьох осіб середнього зросту і статури ширина намети повинна бути від 180 см, висота - близько 130 см, а довжина - приблизно 200 см.
3
Перед покупкою уважно огляньте палатку. У якісного товару шви повинні бути акуратними, посиленими і проклеєними (крок рядків не більше 3 мм), металеві елементи без задирок, блискавки не заїдають і т.п. Оптимально якщо висота водяного стовпа для тенту становить не менше 2500 мм, а для дна - не нижче 3000мм. Обов'язково наявність вентиляції (1-2 вікна на самому верху палатки), інакше всередині буде завжди волого і сиро.
4
Пам'ятайте, щоб в негоду або в темряві легко можна було поставити намет, її установка повинна бути доступною для виконання однією людиною і не повинна займати багато часу. Ще одна характеристика, на яку слід звернути увагу при виборі туристичної палатки - її вага. Адже вирушаючи в пішу подорож, вам доведеться нести додаткові кілограми на своїх плечах. Тому заздалегідь встановіть верхню межу ваги палатки, щоб потім не перетворювати похід в заняття важкою атлетикою.
Зверніть увагу
Вибираючи експедиційну палатку, намагайтеся купити модель з пластмасовими замками, так як вони продовжують функціонувати навіть при сильних морозах.
Корисна порада
Не завадить наявність в наметі різних дрібниць: сітчасті кишені, дрібна москітна сітка, лампа, тасьма для одягу та т.п.Не забудьте перевірити наявність інструкції по збірці. Вона вам буде потрібно не один раз, особливо в перший час.