Як розбирати схеми Кубика Рубика. Як зібрати пірамідку рубика схема.

Відомий всьому світу, кубик Рубика не потребує представлення. Незважаючи на гадану простоту конструкції, швидко і правильно зібрати головоломку вдається далеко не кожному. Щоб освоїти правила складання граней кубика, необхідно навчитися розбиратися в схемах збірки. Витратьте трохи часу на вивчення послідовності дій, і ви зможете впевнено вирішувати найскладніші комбінації кольорів.
Вам знадобиться
  • - кубик Рубика;
  • - схема складання кубика.
Інструкція
1
Ознайомтеся з прийнятими при складанні кубика позначеннями граней. Кожна зі сторін головоломки на схемах зазвичай позначається буквою алфавіту, при цьому можуть використовуватися як кирилиця, так і латиниця: Ф (F) - фасад; В (U) - верх; Н (D) - низ; Л (L) - ліва грань ; П (R) - права грань.Обозначеніе задньої поверхні куба З (B) рідко використовується в схемах.
2
Усвідомте, яким чином позначаються дії з окремими сторонами або шарами головоломки. Зазвичай на графічних схемах поворот висловлюють вказівною стрілкою. Стрілка з двома кінцевими трикутниками означає, що в заданому напрямку потрібно зробити два повороти.
3
Розгляньте наявну у вас схему зборки. Якщо на ній є позначення F ', П', то верхня кома вказує, що названу межу слід повернути на 90 градусів проти годинникової стрілки. За допомогою поєднання букв і цифр, напрміер, Ф2, L2, позначається необхідність повернути грань на 180 градусів.
4
Зверніть увагу на колір граней на схемі. Якщо сторона кубика не пофарбована на схемі кольором, її не потрібно фіксувати при складанні, вона може згодом змінити свій статус, наприклад, з фасадної на нижню.
5
При вивченні опису послідовності складання головоломки майте на увазі, що кожен складальний етап задається малюнком, де показано вихідне положення маленьких кубиків, які на цьому кроці будуть переставлені на інше місце. Далі йде опис послідовності окремих дій і вид кубика після завершення операції.
6
Перш ніж приступати до безпосередньої збірці кубика Рубіка, запам'ятайте також, що всі операції спрямовані на пошарове збірку великого куба. Спочатку збирається нижній шар, потім середній, розташований паралельно нижньому, а в самому кінці - верхня частина головоломки. Чітко виконуйте наведені на схемі дії, і ви найкоротшим шляхом зможете встановити всі елементи на свої місця.
Працювати з електротехнічної апаратурою без схем неможливо, так як це небезпечно. У схемах потрібно розбиратися шляхом їх прочитання, тобто отримувати з них відомості, необхідні для виконання певної роботи. Якщо схема буде прочитана неправильно, електричний прилад може вийти з ладу.
Інструкція
1
Прочитайте схему і виділіть ті відомості, які вам потрібні для виконання даної роботи, для того, щоб зрозуміти принцип дії електроустановки, з'ясувати функцію того чи іншого її елемента, встановити, що з чим слід з'єднати, знайти неправдиву ланцюг і відшукати спосіб її усунення, перевірити чи правильно заданий режим роботи.
2
Визначте вид схеми. Розрізняються електричні, гідравлічні, пневматичні, кінематичні, схеми автоматизації, комбіновані схеми. У межах кожного виду розрізняються кілька типів схем, які позначаються цифрами. Структурна схема визначає головні дійові частини виробу, функціональна пояснює відбуваються процеси, принципова визначає повний склад елементів і зв'язків між ними і дає детальне уявлення про принцип роботи.
3
Перегляньте умовні графічні зображення, які утворюються з геометричних фігур. Сюди відносяться наявність квадратів, кіл, трикутників, прямокутників, суцільних, штрихових ліній і крапок і т.п. За допомогою сполучень таких фігур можна легко зобразити електричні пристрої, прилади та їх складові частини, лінії механічного зв'язку частин машин. Якщо не дотримується правило постановки фігур в графічних зображеннях, спотворюється зміст.
4
Дізнатися, що позначає кожне графічне зображення у схемі. Наприклад, будь-які лінії електричного зв'язку позначають рисою, екран зображують штриховий лінією, нерозбірне електричне з'єднання позначають точкою, розбірне з'єднання зображують кружком і т.д. Практично неможливо зрозуміти схему, якщо ви не фахівець у цій галузі.
5
Якщо перед вами стоїть завдання - відремонтувати електричний прилад згідно зі схемою, надайте цю роботу професіоналові. Налагоджувальник або ремонтник швидко знайдуть поломку і усунуть її. Самостійне втручання в пристрій без наявності певних знань і навичок загрожує виходом апарату або пристрою з ладу.