Як створити логічні ігри.

При навчанні дітей та підлітків важливо прищепити їм навички логічного мислення. Такі вміння допоможуть у майбутньому пояснити абстрактні поняття, обґрунтувати явища дійсності і грамотно відстоювати власну точку зору. Спільна участь дітей і дорослих в логічних іграх дозволить знайти краще взаєморозуміння і просто доставить немало радісних хвилин.
Вам знадобиться
  • - розвинене творча уява.
Інструкція
1
Для розуміння принципів побудови логічних ігор ознайомтеся з посібниками з розвитку дітей. Сьогодні існує ряд книг, детально висвітлюють ігрову сторону процесу навчання. Краще всього, якщо вам вдасться прочитати один із збірок подібних ігор, забезпечений конкретними прикладами і практичними рекомендаціями.
2
Введіть необхідні обмеження, визначивши вікові рамки для учасників створюваної гри. Вимоги до її логічної структури та змісту будуть залежати від того, наскільки дорослими будуть гравці. Для малюків-дошкільнят небажано включати до складу ігрових об'єктів занадто абстрактні поняття, що не мають аналогів в навколишньому матеріальному світі.
3
Визначте спрямованість майбутньої гри. Серед логічних ігор найбільш цікавими і захоплюючими є ті, які спрямовані на розвиток кмітливості і кмітливості. Вони дозволяють учасникам проявити швидкість мислення, одночасно розвиваючи здатність правильно вибудовувати судження. Ігри на кмітливість гарні, коли необхідно переключити дитину на інший вид діяльності.
4
Для прикладу розгляньте логічну гру, умовно звану «Ланцюжок слів». За правилами учасники сідають у коло, після чого один з них називає будь-яке слово. Сусідній учасник повинен тут же сказати слово, що починається на останню букву попереднього, після чого в гру включаються послідовно всі гравці по колу. Встановіть правило, що повторювати раніше сказані слова не можна. Гідність такого ігрового вправи в тому, що воно не вимагає якихось додаткових матеріалів.
5
Візьміть за основу структуру описаної гри, кілька видозмінивши завдання і ввівши додаткові обмеження за часом. Наприклад, дозволяється називати тільки назви одушевлених предметів; за кожну помилку призначається штрафне очко; той, хто може назвати потрібне слово, вибуває з гри і так далі. Таким простим способом ви зможете отримати кілька нових логічних ігор, зберігши інтерес до них з боку учасників.