Коли буде повне сонячне затемнення.

Під затемненням мається на увазі явище природи, при якому Місяць, перебуваючи між Сонцем і Землею, закриває сонячний диск від спостерігача на планеті. Повне сонячне затемнення настає в тому випадку, якщо Сонце перекрито цілком. Щоб побачити це явище, потрібно перебувати у вузькій смузі місячної тіні.
У цей момент, в денний час, поверхня Сонця раптово починає затінювати темною плямою, повітря стрімко темніє і холоднеет, з'являються зірки, небо приймає нічний вид. Навколо диска нашої зірки з'являється яскраве світіння. Це видно сонячна корона. Все це триває кілька хвилин, потім Місяць пропливає далі, а Сонце знову з'являється на небі. Сонячне затемнення - явище досить рідкісне, так як його можна спостерігати лише при збігу кількох факторів. По-перше, воно настає тільки під час молодика, коли звернена до планети сторона Місяця не освітлена, і її в небі не видно. По-друге, через еліптичних орбіт Землі і Місяця відстань між об'єктами постійно змінюється, а значить, і діаметр темної плями від місячної тіні дуже сильно збільшується або зменшується. При цьому, коли видалення природного супутника від планети стає максимальним, повне затемнення не відбувається, так як тінь не досягає поверхні Землі. Крім того, хоча на перший погляд здається, що затемнення має відбуватися кожне молодик - це не так. Справа тут в тому, що осі орбіт планети і супутника мають різні площини. Місяць в молодика часто проходить або вище Сонця, або нижче, а затемнення відбудеться тільки тоді, коли вони пересекутся.Учение підрахували, що за сто років на поверхні нашої планети відбувається приблизно 237 різних затемнень Сонця, з яких не більше шістдесяти трьох повні. З однієї точки на Землі повне сонячне затемнення можна спостерігати не частіше, ніж один раз на триста років. Наприклад, у Москві таке явище спостерігалося 20 березня 1140, потім 7 червня 1415 і 19 серпня 1887. Крім цього, сильне затемнення з фазою 0,96 було відзначено в Москві в липні 1945 року. Наступним таким явищем москвичі зможуть помилуватися не раніше, ніж 16 жовтня 2126. В даний час всі майбутні затемнення прораховані на багато років вперед. Перед явищем 2126 на території Російської Федерації відбудеться ще чотири повних затемнення, але, на жаль, видно вони будуть тільки у важкодоступних районах Сибіру і Арктики.
Сонячні затемнення відбуваються щороку. Але побачити це явище можна лише в певному місці планети і в певний час. Тому дати затемнень для різних країн відрізняються.
Інструкція
1
Природа сонячних затемнень на сучасному етапі розвитку науки вивчена і зрозуміла людині. Суть явища полягає в тому, що Місяць, проходячи по своїй орбіті, займає позицію між Землею і Сонцем, і тим самим затуляє останнє. Незважаючи на те що Місяць в 400 разів менше Сонця, близькість супутника до Землі і робить його оптично рівним небесному світилу.
2
Залежно від того, наскільки Місяць затьмарює Сонце, виділяють два види затемнення: повні та часткові. Крім того, виділяють кільцеподібне сонячне затемнення, при якому діаметр Місяця виявляється менше діаметра Сонця, яке утворює світиться кільце навколо темного кола Місяця. Тривають такі астрономічні явища всього кілька хвилин, так як швидкість руху Місяця складає більше 1 км/с. Щороку відбувається як мінімум 2-5 сонячних затемнень, які можуть бути видні лише в певних частинах світу. Найчастіше всі вони часткові. Повні сонячні затемнення в кожній місцевості видні раз в 300-400 років.
3
Кожен варіант сонячного затемнення повторюється через 6585,3 доби (18 років і 11,3 або 10,3 діб при п'яти високосних роках). Такий період був названий саросом ще древніми греками, які вирахували цю періодичність. Протягом Сарос відбувається 42-43 сонячних затемнення, серед яких 14 повних, 15 приватних і 13-14 кільцеподібних. Після завершення цього періоду кожне затемнення повторюється вже в інших умовах. Через те, що сарос не має повного кількості діб у своєму складі, в кожному наступному періоді кожен варіант затемнення буде видно на захід і його тривалість буде менше. Коли ж Місяць віддалиться на відстань більше 18? від початкового положення, то вона вже не зможе затуляти Сонце, і на цьому закінчиться серія сонячних затемнень. На зміну прийде наступний цикл.
4
Найближче приватне сонячне затемнення, яке можна буде побачити на півночі Тихого океану, в Північній Америці, в Мексиці та східній частині Росії відбудеться 23 жовтня 2014 року в 21:45:39. Наступне затемнення можна буде спостерігати 20 березня 2015 в 9:46:47. У Шпіцбергені, Північній Атлантиці, на Північному полюсі і Фарерських островах затемнення буде повним. У Гренландії, Європі, Центральній Азії та західної Росії буде видно лише часткове сонячне затемнення. Астрологи прогнозують, що повне затемнення, яке зможуть побачити жителі Росії, відбудеться 12 серпня 2026 року.