Як купити фотоапарат цифровий б/у.

При покупці компактного фотоапарата досить переконатися в якості об'єктива і стабільній роботі зуму. А при перевірці на працездатність серйозної дзеркальної камери, в якій набагато більше механічних вузлів, слід проявити багато терпіння й обережності.
Інструкція
1
Знайшовши серед оголошень про продаж уживаної цифрової техніки підходящу пропозицію, зв'яжіться з продавцем, використовуючи зазначені контактні дані. У телефонній розмові не забудьте уточнити, скільки знімків приблизно було зроблено з даної фотокамери. Це питання особливо актуальне при виборі дзеркальної камери, так як зносу у даної категорії апаратів схильний саме затвор.
2
У кожної дзеркальної камери є свій граничний ресурс спрацьовування затвора, тому бажано, щоб вироблений ресурс фотоапарата не перевищував половини цього показника. В іншому випадку після покупки фотокамери можуть виникнути додаткові витрати на заміну затвора.
3
Визначте «пробіг» пристрою самостійно. Для цього використовуйте необроблений графічними редакторами знімок, зроблений з даної камери. Число спрацьовувань затвора записується в EXIF кожного з кадрів. Щоб отримати ці відомості, скористайтеся програмою ShowExif (дивіться значення параметра «Total number of shutter releases») або популярною IrfanView (параметр «Total pictures»).
4
Купуючи з рук серйозну дзеркальну фотокамеру, дізнайтеся у власника всю детальну історію її експлуатації. Нерідко такі камери використовуються в екстремальних умовах. Що стосується компактних недорогих фотоапаратів, така історія, як кількість кадрів, буде менш важлива.
5
Ретельно перевірте пристрій на наявність прихованих дефектів і несправностей. Проводьте огляд точно також як при покупці нової камери, але більш уважно. Вивчіть зовнішній вигляд. Не залишайте без уваги подряпини, тріщини, відколи. Дізнайтеся у власника їх походження. Огляньте гвинтові з'єднання, які не повинні мати слідів від викрутки. Потрясіть камеру, щоб переконатися у відсутності брязкотом і люфтів.
6
Перевірте компакт або матрицю на наявність «битих» пікселів. При виявленні таких краще утримайтеся від покупки. Максимально відкрийте діафрагму і сфотографуйте поза фокусом яскраво світився, наприклад, сонячне небо. Рівномірне світло матриці видасть чорні «биті» пікселі. «Гарячі» дефектні пікселі перевірте на великій витримці при закритому об'єктиві. Вони будуть світитися на чорному полі картинки.
7
Огляньте об'єктив, поверхні лінз. Вони повинні бути ідеально прозорими і гладкими. Автофокус не повинен заїдати, працюючи плавно, без сторонніх звуків. Якщо ви знаходите механіку і об'єктив досить зношеними, відкладіть покупку, оскільки подальший їх ремонт буде коштувати дуже дорого.
8
Переконайтеся, що всі важелі і кнопки працюють нормально. Активізуйте різні функції і режими зйомки камери. Зробіть кілька пробних знімків, оцініть роботу експовимірювання, фокусу і вбудованого спалаху.