Як визначити жанр.

Визначення жанру змінювалося в різні часи. Зараз цим словом прийнято називати об'єднання художніх творів в групи за загальними ознаками або співвіднесення його з іншими творами за тими ж ознаками. У кожному роді мистецтва існують різні жанри.
Інструкція
1
Жанри літератури, особливо популярні сьогодні: фентазі, фантастика, детектив, драма, трагедія, комедія.Фентазі і фантастика - споріднені жанри, в основі сюжету лежить вигадана, часто неможлива для нашого світу ідея. Для фантастики (Лем, Лук'яненко, Стругацькі, Єфремов, Гаррісон) характерно властивість знаходити логічне пояснення віддаленістю у часі і просторі від нашого часу. Фентазі (Толкін, Говард) не має такої наукової бази, а виходить із міфів і казок, тому існування багатьох героїв здається нелогічним для нашого світу.
2
Сюжет детектива (Дойл, Крісті, Стаут) ґрунтується на рішенні якоїсь загадки, таємниці, як правило, злочини. Хороший детектив допомагає розвинути логічне та аналітичне мислення.
3
Драма, трагедія і комедія - літературно-драматичні твори, що стають основами театральних і музично-театральних постановок. Перший жанр, драма (Шілер, Шекспір) має, як правило, наближений до побуту сюжет. Джерело конфлікту - незгода героя з установками суспільства. Трагедія (Шекспір, Пушкін) відрізняється від драми більш піднесеним сюжетом і загибеллю героя в фінале.Сюжет комедії (Бомарше, Мольєр) ґрунтується на великій кількості жартів та щасливому фіналі.