Як працюють машини для виробництва морозива. Як організувати виробництво морозива.

Підприємства-виробники морозива повинні мати в цехах близько десятка різних агрегатів. Ці машини потрібні і для приготування суміші для замороженого ласощі, і для формування брикетів, і для безпосередньо заморозки.
Інструкція
1
Почніть виробництво морозива з приготування рідкої суміші. Для цього вам знадобиться так званий ємнісний пастеризатор з мішалкою. Завантажте в нього ретельно зважені і відміряні компоненти, в першу чергу рідкі - молоко, воду, вершки. Потім додайте інші інгредієнти. Спочатку машина відфільтрує що не розчинилися шматочки суміші, потім приступить до процесу пастеризації - без доступу повітря, при високій температурі знищить шкідливі мікроорганізми. Потім цей же агрегат запустить процес гомогенізації, тобто за допомогою тиску перетворить кульки жиру в суміші в більш дрібні.
2
Після завершення процесу охолодіть суміш за допомогою пластинчастого охолоджувача і направте в спеціальну ємність для дозрівання. Цей етап необхідний лише в тому випадку, якщо в якості стабілізатора ви використовували желатин. Якщо ви застосували агар, агароиди або інші подібні стабілізатори, то дозрівання не потрібно чекати і можна відразу перейти до наступного етапу.
3
Перекладіть суміш у так званий фризер. Ця машина збиває інгредієнти, одночасно частково заморожуючи їх. При цьому суміш насичується повітрям, і його найдрібніші бульбашки значно збільшують обсяг маси. Саме від цієї фази виробництва залежить, який консистенції вийде морозиво.
4
Далі задіюйте екструзійно-формувальний апарат. Він справить фасовку майбутнього морозива. Суміш видавити через насадку, а струнний механізм відріже порцію заданої маси. Якщо сорт ласощі увазі наявність начинки, насос-дозатор подасть її всередину брикету саме на цьому етапі. Пам'ятайте, що цей процес повинен проходити буквально за лічені хвилини, після чого суміш потрібно дуже швидко відправити на загартовування. Тому що, при найменшому зволіканні, закристалізуватися вода почне відтавати, а наявність в морозиві великих кристалів льоду неприпустимо.
5
Для загартовування відправте морозиво в спеціальну морозильну камеру. У ній солодкі ласощі при температурі близько мінус 30-ти градусів пробуде не більш півгодини - щоб не допустити утворення великих кристалів льоду.
6
Після процесу загартовування і, якщо потрібно, глазуровані, готове морозиво розфасуйте і відправляйте в магазини.