Як скласти технологічну схему. Як скласти графічну схему.

Плануючи облаштування дачної ділянки або території, прилеглій до заміського будинку, доводиться враховувати безліч деталей. Зрозуміло, можна виконати ряд робіт «на око», проте, якщо ви маєте намір отримати якісно виконаний проект, почніть роботу з складання технологічної схеми будівництва. Зрозуміло, для цього вам будуть потрібні хоча б мінімальні навички будівельно-інженерної діяльності.
Вам знадобиться
  • - план-схема ділянки;
  • - проект будівництва;
  • - дані про підрядні організаціях;
  • - розрахунок матеріальних засобів;
  • - інженерні навички.
Інструкція
1
Якщо ви складаєте власний проект будівництва, неодмінно включіть в нього розділ, який передбачає розробку технологічної схеми. Така умова є обов'язковими для будівельних організацій, що займаються зведенням будівель та інфраструктурних об'єктів.
2
В якості вихідних даних при складанні технологічної схеми використовуйте наявні затверджені відповідними органами дозволу по споруджуваному комплексу, в яких прописані вимоги будівельних стандартів і норм. Особливо це стосується інженерних комунікацій: водопроводу, каналізації, електричних мереж, інших систем енергопостачання.
3
Запасіться графічним планом облаштовувати території. Створюючи схему розташування будівель, зробіть поділ ділянки на окремі частини. Виходите при цьому з функціонального призначення елементів всього комплексу. Окремі конструкції повинні бути розташовані зручно, у відповідності з будівельними нормами та санітарними вимогами.
4
У технологічній схемі вкажіть послідовність зведення окремих споруд. Відправним пунктом повинні стати житлові споруди, потім слідують службові, допоміжні та підсобні об'єкти. Переконайтеся, що зводяться споруди не заподіють незручності сусіднім господарствам, якщо такі межують з територією вашої ділянки.
5
Передбачите в плані основні методи зведення споруд. Це потрібно для подальшого розрахунку кількості будівельних матеріалів, виявлення тих операцій, для виконання яких потрібно залучити спеціальну техніку, обладнання та кваліфікованих фахівців.
6
Включіть в організаційно-технологічну схему дані про матеріально-технічній базі підрядних організація, які планується залучити для виконання робіт. Ці відомості допоможуть правильно розрахувати потреби у фінансових коштах та інших залучених ресурсах, включаючи робочу силу.
7
Виходите при створенні технологічної схеми з можливості застосування сучасних і прогресивних методів будівництва та благоустрою. Створена за цими правилами схема процесу забезпечить високу якість робіт і дозволить врахувати найдрібніші, але суттєві деталі.