Як повісити люстру.

Штрихом, завершальним ремонт у квартирі, служить підвіска стельової люстри. Підвісний світильник вдало вписується в більшість житлових інтер'єрів. Операція з його монтажу вимагає мінімального знання основ електротехніки та впевненості у своїх силах. Підготуйте необхідні інструменти, придбайте світильник, відновіть в пам'яті правила поводження з електрикою і - за справу.
Вам знадобиться
  • - драбина;
  • - електродриль з функцією перфоратора;
  • - викрутка-індикатор;
  • - плоскогубці з ізольованими ручками;
  • - кусачки;
  • - викрутка;
  • - ізоляційна стрічка;
  • - блок для затиску проводів.
Інструкція
1
Підготуйте гак, до якого буде кріпитися люстра. Якщо раніше в приміщенні не був передбачений стельовий світильник, виконайте в центрі стелі отвір перфоратором. Воно повинно бути в безпосередній близькості від місця виходу електричних проводів. Крюк прикріпіть до стелі анкерним способом, а потім обмотайте його двома шарами ізоляційної стрічки.
2
Вивчіть інструкцію з монтажу, якщо вона додається до люстри. Як правило, в описі світильника даються рекомендації з його встановлення. Якщо в інструкції вказується, що конструкція передбачає заземлення, неодмінно врахуйте це при монтажі.
3
Вимкніть приміщення від електропостачання, використовуючи автоматичні вимикачі на розподільному електричному щитку. При включеному вимикачі обережно перевірте викруткою-індикатором відсутність напруги в монтируемой мережі. Після перевірки переведіть вимикач в неробочий стан.
4
Приступайте до монтажу. Відшукайте на стелі три дроти: «нульовий» і два фазних. Нейтральний провід піде в монтажну коробку, а фаза виводиться на вимикач. З кожного проводу зніміть частину ізоляції і розведіть очищені кінці у сторони, щоб запобігти їх випадкове замикання. Довжина оголеного кінчика повинна бути 3-5 мм.
5
Визначте, який дріт є «нульовим», а які - фазними. Знову включите електрику в приміщенні. По черзі доторкніться індикатором до кінчиків проводів. Загорівся індикатор вкаже на «фазу», відсутність світіння лампочки свідчить про те, що ви знайшли нейтральний провід. Помітьте «нейтраль» шматочком ізоляційної стрічки.
6
Встановіть фазность проводів світильника. Як правило, електричні люстри мають відповідне маркування. Зазвичай три робочих дроти прокладені в трубці і виведені на монтажну колодку з клемами. Колодка згодом забирається під декоративний патрон світильника.
7
За відсутності маркування по черзі включите в електричну розетку два будь дроти, що відходять від світильника, що не торкаючись при цьому до третього виводу. Коли запалиться половина ламп, позначте включені дроти ізоляційною стрічкою. Один з них залиште в розетці, а на місце другого встановіть третій дріт. Якщо загорілася інша половина ламп, це вказує на те, що ви знайшли другий фазний висновок. Провід, який під час операції залишався в розетці, буде «нульовим».
8
Акуратно повісьте люстру на гак. З'єднайте «нульовий» провід люстри з аналогічним кінцем електричної мережі на стелі. З'єднайте між собою також і фазні дроти. Забороняється використовувати пайку для з'єднання мідних і алюмінієвих проводів. Використовуйте для монтажу спеціальний затискної блок.
9
Після закінчення монтажу проводів встановіть на своє місце декоративний патрон, добившись, щоб дроти і затискної блок були приховані. Подайте напругу на люстру і переконайтеся, що з'єднання зроблено правильно.
Досить низька ціна, в поєднанні з простотою монтажу і можливістю втілити в життя найсміливіші дизайнерські фантазії робить гіпсокартон одним з найпопулярніших матеріалів для стелі. Поряд з великою кількістю переваг, стеля з гіпсокартон а має і свої недоліки. Якщо ви придбали важку люстру, прикріпити її на гак, безпосередньо на гіпсокартон ний стеля не вдасться. Для її кріплення необхідно використовувати основне, бетонне перекриття.
Вам знадобиться
  • шпилька різьбова 8-10 мм в діаметрі, забивний анкер, рим-гайка, дриль, молоток, гайковий ключ, викрутка індикатор, ізолента
Інструкція
1
Просвердлите отвір в гіпсокартон е, а потім і в бетонному стелі. При цьому необхідно зробити так, щоб отвір не довелося в порожнину плити. Глибина отвору повинні становити 8-10 см.
2
Накрутите анкер на шпильку і встановіть в отвір. Досягніть стійкої фіксації анкера, злегка постукуючи по ньому.
3
Накрутите на шпильку дві гайки і загорніть її до упору, за допомогою гайкового ключа.
4
Відкрутіть гайки від шпильки і встановіть замість них рим-гайку
5
Визначте фазу і «нуль» на стелі. Якщо на стелі кілька проводів, візьміть індикаторну викрутку і по черзі перевірте кожен з них. Дроти, при дотику до яких, індикаторна викрутка загориться - фаза. Інший дріт, відповідно, «нуль».
6
Визначте фазу і «нуль» на люстрі. Фазний провід на люстрі, як правило, відзначений чорним кольором. Якщо ж цього немає (наприклад, у випадку, якщо люстра китайського виробництва), доведеться перевірити всі дроти. Для безпеки, рекомендується взяти подовжувач з вимикачем. По черзі підключайте по два дроти до мережі (просто втикайте в подовжувач). Провід, без якого люстра не спалахує - це нуль.
7
Підключіть люстру. З'єднайте нуль на люстрі з нулем на стелі. З'єднайте фазу з фазою. Якщо кількість фазних проводів на люстрі не збігається з кількістю фазних проводів на стелі, необхідно розгалужув фазний провід.
8
Увімкніть електрику і переконайтеся, що все працює.
Зверніть увагу
Перед тим як повісити люстру відключіть електрику у всій квартирі і переконайтеся в тому, що в фазному проводі немає напруги. Приєднання люстри до мережі проводиться при знеструмлених дротах.
Корисна порада
Якщо ви плануєте вішати велику і важку люстру, рекомендується заздалегідь, вже при монтажі стелі з гіпсокартону, підготувати платформу для її крепленія.Еслі ваша люстра розрахована на велику потужність - використовуйте спеціальні колодки для з'єднання проводів.