Як зібратися в похід на річку. Як не замерзнути в наметі.

Відпочинок на річці доступний кожній здоровій людині. Вибравши нескладний маршрут, у водний похід можна взяти навіть дітей. Перебування на свіжому повітрі, риболовля, купання і зміна навколишньої природи - все привертає до такого відпочинку. Щоб добре провести час з друзями, слід ретельно підготуватися і виконувати правила поведінки в поході.
Вам знадобиться
 • - палатка;
 • - мотузка;
 • - спальний мішок;
 • - килимок;
 • - сірники;
 • - ліхтарик;
 • - сокира;
 • - казанки для приготування їжі;
 • - одяг та взуття;
 • - продукти;
 • - аптечка.
Інструкція
1
Сформуйте групу Підберіть учасників залежно від віку, фізичної підготовки і цілей майбутнього походу. Різні прагнення людей в одній команді призводять до конфліктів і зіпсованому відпочинку. Наприклад, одні хочуть потрапити на вершину гори, що здався за поворотом, інші - подолати ще пару кілометрів, треті - дістатися швидше до берега і відпочити. Якщо мета маршруту узгоджена з усіма, психологічна обстановка буде хорошою, успіх походу гарантований.
2
Розподіліть обязанностіВиберіте основних помічників: штурмана, ремонтника, кухаря, відповідального за спорядження. Вони стежитимуть за безпечним рухом, координувати його і забезпечувати комфортний побут на березі.
3
Проведіть інструктажПроведіте попереднє навчання. Якщо відпочинок обмежений вихідними днями, ознайомте учасників з теоретичним курсом проведення маршруту по річці. Покажіть спорядження, розкажіть про призначення того чи іншого предмета і правилах поведінки на воді.
4
Подбайте про снаряженииГрузоподъемность човна дозволяє взяти необхідний вантаж, щоб краще обставити похідний побут. Загальне спорядження характеризується бівуачного роботами: приготуванням їжі, організацією сну і відпочинку і проведенням ремонту. Це намети, спальники, килимки (пінки), сокира, казанки, ополоники і сірники. Водні походи доповнюються спеціальним ремонтним спорядженням і комплектом рятувальних мотузок завдовжки 20-30 метрів.
5
Зберіть особисті вещіРассчітивая на сонячну погоду, надіньте легкий одяг: сорочку (майку), шорти (бриджі). Для захисту голови від сонця - капелюх або панаму. Літнє взуття не повинна стискувати ноги. Підберіть легкі сандалі або пляжні сланці. Запасіть змінні комплекти одягу, теплий костюм, непромокає куртку, накидку від дощу, кеди і кілька пар шкарпеток. На річці будуть затребувані сонцезахисні засоби: крем від засмаги і темні окуляри. Щоб не страждати від укусів комарів і кліщів, подбайте про репеленти. Не забудьте захопити предмети туалету і аптечку.
6
Упакуйте вещіЧтоби можна було переодягнутися на березі в сухий одяг, потрібно укласти її в герметичні упаковки. Використовуйте великий поліетиленовий мішок, який вставляється в рюкзак. Для документів, пластикових карток, грошей та інших цінностей краще взяти окремий герметичний пакет невеликого розміру. На дно рюкзака покладіть спальний мішок, потім запасний одяг і взуття. Зверху укладаються предмети гігієни, миска, кружка, ложка і трохи продуктів.
7
Забезпечте пітаніеДля повноцінного харчування підберіть калорійні продукти. Найбільш популярними для похідного життя залишаються: різноманітні крупи, макаронні вироби, тушонка, копчене сало, сухарі, цукор, згущене молоко чай і кава. Не будуть зайвими і сублімовані продукти: сухе м'ясо, супи та картопляне пюре в пакетах. На природі прокидається хороший апетит, тому для перекусів передбачте горіхи, печиво, сухофрукти.
Зверніть увагу
Слід пам'ятати, що кожен несе особисту відповідальність за своє здоров'я і здоров'я своїх дітей. Тому на воді слід знаходитися тільки в рятувальному жилеті.
Корисна порада
Для походу по річці бажано мати не менше 3 повних комплектів одягу в надійній упаковці: на хід, на випадок падіння в воду і для відпочинку на березі.