Як купити литі диски б/y.

Такі дорогі деталі, як литі диски, досить часто набувають уживаними. Вибираючи диски б/у, слід звертати увагу не тільки на дизайн і форму, але і на якість. До того ж, купуючи ці запчастини, важливо враховувати їх параметри, щоб вони підійшли вашому автомобілю.
Вам знадобиться
  • литі диски б/у, балансувальний верстат для дисків
Інструкція
1
Виміряйте посадковий діаметр і ширину обода використовуваних дисків. Підберіть ідентичні. Посадковий діаметр - розмір окружності кільцевої частини обода диска, на який спирається шина. Ширина визначає розмір профілю шини, що надівається на колесо з литими дисками. Допускається відхилення значення цієї величини від посадкової ширини тільки на один дюйм.
2
Визначте виліт деталі. Це відстань від прилеглої до маточини площині диска до площини, подумки проведеної через центр посадкової ширини обода. Вимірюється воно в мм. Класичний виліт для легкового автомобіля - 30-40 мм. Його значення може коливатися в районі 10 мм. Значне відхилення від номінальної величини призведе до того, що шини будуть чіплятися за підвіски і колісні арки.
3
Діаметр окружності центрів кріпильних отворів диска повинен відповідати такому на вашому автомобілі. Якщо буде значне відхилення значення, відбудеться перекіс кріпильних болтів.
4
Значення діаметра центрального отвору литого диска повинен відповідати значенню величини виступу на ступиці, що виконує центруючу функцію. Незначне відхилення допускається лише в більшу сторону. При його наявності застосовуються центрувальні кільця. Перевірте, чи є такі у придбаних дисків б/у. Вони повинні йти в комплекті.
5
Уважно огляньте диски на наявність храмп. Так називаються невеликі кільцеві виступи на поверхні деталей. Вони необхідні для того, щоб краще фіксувати безкамерну шину. Хрампи зберігають її герметичність.
6
Перевірте геометрію дисків. Для цього знадобиться балансування верстат. Він є не на кожній шиномонтажной станції. Попередньо зв'яжіться по телефону з кількома станціями, щоб уточнити наявність. В результаті перевірки на верстаті з'ясується, наскільки порушена геометрія дисків і чи можна її виправити. Постарайтеся з'ясувати на станції, у скільки обійдеться ремонт і де його краще зробити (якщо виявиться, що в даному місці таких робіт не виробляють).
Зверніть увагу
При огляді храмп, уважно придивіться, чи немає на них потертостей і тріщин. Наявність таких дефектів призведе до розгерметизації безкамерної шини.
Корисна порада
Після перевірки на геометрію, зіставте ціну на виправлення дефекту диска, якщо він можливий, і покупку нового. Іноді краще зробити вибір на користь нової продукції.