Як вибирати матриці для ноутбука.

Матриця ноутбука є одним з його найбільш важливих і дорогих компонентів. При покупці комп'ютера слід приділяти особливу увагу її характеристикам, так як від них залежать якість зображення і довговічність роботи ноутбука. Необхідність вибору матриці може виникнути і в разі пошкодження екрану ноутбука.
Інструкція
1
Як правило, всі сучасні матриці забезпечують високу якість зображення, тому при виборі слід керуватися тими характеристиками, які впливають на зручність використання і надійність роботи. Насамперед зверніть увагу на діагональ екрану. Багато користувачів вважають, що чим більше розмір екрана, тим краще, але це не так. Вибирайте розмір матриці, виходячи з ваших потреб і умов роботи. Наприклад, якщо ви багато їздите і плануєте возити ноутбук з собою, краще відмовитися від великого екрану, так як возити такий комп'ютер незручно. Розумним компромісом можна вважати екран з діагоналлю 15,6 дюйма. Він цілком зручний в роботі, вага ноутбука і розміри цілком зручні для перевезення.
2
Вибираючи матрицю, дивіться на її дозвіл. Воно буває наступних типів: WXGA (1280x768, 1280x800) .WXGA + (1440x900). WSXGA + (1680x1050, 1680x945). WUXGA (1920x1200) .Буква W в назві говорить про те, що матриця широкоформатний із співвідношенням сторін 16:10 або 16: 9. Саме такі використовуються зараз на більшості ноутбуків.
3
Деякі матриці відрізняються підвищеною чіткістю зображення, в їх назві присутні букви HD: HD (1366x768) .HD + (1600x900) .FullHD (1920x1080).
4
Обов'язково зверніть увагу на тип встановленої підсвічування. Вона буває з флуоресцентними лампами (CCFL) і на основі світлодіодів (LED). Перший тип вже практично знятий з виробництва, виробники ноутбуків все активніше переходять на використання світлодіодного підсвічування. У неї багато достоїнств - знижене енергоспоживання, великий термін служби, немає необхідності в инвертор, подающем на флуоресцентні лампи висока напруга. Єдиний недолік - вища ціна, але при масовому виробництві вона постійно знижується.
5
Приобретаемая матриця може мати матовий або глянцевий екран. Сказати, який варіант краще, однозначно не можна, все залежить від умов, в яких ви будете користуватися ноутбуком. Екран з матовою поверхнею зручний для роботи при яскравому світлі, так як дає менше відблисків. При роботі за таким екраном менше навантаження на зір. Глянцевий екран відрізняється більшою яскравістю, контрастністю і точністю передачі кольору, що важливо при роботі з графікою.