Як обчислити вартість одного квадратного метра.

Вартість квадратного метра - величина дуже важлива. Від того, наскільки вона висока, залежить і загальна вартість квартири. Розрахувати, скільки можна отримати за метр житла, можна різними способами. Причому результат далеко не завжди буде однаковий.
Інструкція
1
Щоб вирахувати вартість квадратного метра, вам потрібно знати два параметри - вартість об'єкта нерухомості та повний метраж. Розділіть загальну вартість на кількість метрів в квартирі і отримаєте вартість одного квадратного метра.
2
Якщо ви не маєте жодного уявлення про те, скільки коштує ваша нерухомість, займіться моніторингом. Для цього вам знадобляться спеціалізовані газети і журнали, а також сайти ріелторських агентств в інтернеті. Шукайте схожі з вашим об'єкти нерухомості за заданими параметрами. Подивіться ціни на той чи інший об'єкт, випишіть їх у табличку (так буде наочніше). Після проаналізуйте розбіг цін, виведіть середню. Далі працюйте з нею. Принцип той же, що і в першому випадку: розділіть вийшло значення на метраж вашої квартири.
3
Якщо ви не вважаєте подібні розрахунки адекватними, зверніться до фахівців. Для початку запросіть до себе оцінювача, він зможе прорахувати вам ту суму, на яку ви зможете розраховувати при продажу об'єкта. А далі дійте все за тією ж формулою: загальну суму поділити на кількість метрів.
4
Не хочете, щоб хтось сторонній приходив до вас додому по настільки делікатного питання - вирушайте до професіоналів самі. Для цього вам потрібно звернутися до будь ріелторські агентства за консультацією. Назвіть вихідні дані вашого об'єкта нерухомості - метраж, віддаленість від зупинок громадського транспорту, поверх, район і т.д. Фахівці зроблять вам попередній розрахунок за загальною вартістю квартири, з яким далі ви будете працювати самостійно.
Корисна порада
Дотримуйтесь наступне правило при відвідуванні агентства нерухомості: Не кличте свою адресу. Адже ви ж не йдете за тим, щоб вам надали послуги по здачі житла в оренду або продажу. Тому зовсім необов'язково просвіщати всіх, де саме ви живете.