Як вибрати пряжу для ручного в'язання.

В'язання було і залишається неймовірно популярним рукоділлям. Не тільки бабусі присвячують цьому заняттю свій вільний час. Маса модних викрійок і схем чекає вас на сторінках журналів. Доглянете модель, озброюйтеся спицями і бігом в магазин за пряжею!
Інструкція
1
Якість в'язаного виробу, виготовленого своїми руками, залежить не тільки від майстерності рукодільниці, але й від матеріалу. Нитки потрібно вибирати, коли ви вже знаєте, що саме хочете виконати. Адже теплий шарф і ажурну річну кофточку не варто в'язати з однієї пряжі.
2
Нитки для рукоділля виробляють з різних матеріалів. Основні види пряжі: вовняна, бавовняна, мохеровая, лляна, синтетична, шовкова і смесовая.
3
Вовняні нитки добре гріють і досить еластичні, але після прання можуть сильно «всістися» або розтягнутися. Також є ризик виникнення катишков. Вовняна пряжа підрозділяється на підвиди залежно від тварин, чий пух використовувався. Ціна на такі нитки безпосередньо залежить від їх якості.
4
Наприклад, кашемір коштує дорого, але вироби з нього виходять чудово теплими і легкими. З пухнастого хутра ангорських кроликів робиться повітряна пряжа, яка зазвичай змішується з акрилом, мериносової вовною. Пов'язані з таких ниток речі потрібно чистити дуже бережно і не можна прати.
5
Мохерова пряжа - це теж вид вовняної продукції. Для цих ниток беруть козячу шерсть. Річ, пов'язана з мохеру, буде теплою, легкої і пухнастою.
6
Бавовняні, шовкові і лляні нитки використовують для в'язання літніх речей. Ця пряжа легше і менш ворсиста, з неї виходять повітряні ажурні вироби. Але річ з бавовни може дуже зменшитися в розмірі після прання.
7
Синтетичну пряжу роблять з поліестеру, нейлону, акрилу, віскози, поліаміду, лайкри, спандекса та інших штучних волокон. Нитка з акрилу виходить міцною і добре тримає колір, виріб з неї вийде затишною і теплою.
8
Віскозу виробляють з целюлози, її відрізняє приємна м'якість і легкий блиск. Але річ з такої пряжі може сильно витягнутися. Нейлон використовують в сумішевих пряжі для продовження терміну служби вироби та збереження його форми після прання.
9
Порівняно новий матеріал «тактель» володіє всіма кращими властивостями синтетичних волокон, він не накопичує статичної електрики, дуже міцний і довговічний, дозволяє шкірі дихати, швидко сохне.
10
Шовкова пряжа коштує дуже дорого. Але її гідності, безсумнівно, великі! Шовкові вироби приємно носити у спеку, вони не втрачають форму, відмінно пропускають повітря, виглядають просто чудово.
11
Сумішеві нитки - це мікс декількох волокон. Насправді, практично вся пряжа саме смесовая. Нитка для в'язання рідко виробляють лише з одного волокна.
12
фасонная або фантазійна пряжа виготовляється нестандартним способом, це потрібно для того, щоб ви отримали в результаті своєї роботи незвичайну річ. Нитка може складатися з різних стрічок, шнурків і волокон.
13
Меланжева пряжа складається з одного виду волокна, пофарбованого в різні кольори. При в'язанні виходять цікаві ефекти з плям.