Як виростити помідори в теплиці. Як вирощувати помідори в сибірських умовах відео.

Навіть на Уралі і в Сибіру можна отримати величезний урожай помідорів, якщо вирощувати їх у теплиці. Але попередньо доведеться подбати про розсаду, для якої потрібно висівати насіння вже з лютого-березня.
Вам знадобиться
 • - ящики або торф'яні горщики;
 • - насіння;
 • - грунтова суміш;
 • - перегній;
 • - комплексні мінеральні добрива;
 • - річковий пісок;
 • - дерев'яні кілки;
 • - шпагат.
Інструкція
1
Для вирощування пізніх сортів томатів насіння потрібно почати висівати ще в третій декаді лютого, середньостиглих сортів - у другій декаді березня. Ранні помідори можна посіяти в третій декаді березня.
2
Перед посівом обробіть насіння в рожевому розчині марганцівки. Приготуйте ящики або торф'яні горщики з живильним грунтовою сумішшю. Висів справляєте на глибину 2 см, після чого прикрийте посадки целофаном і поставте в тепле місце з температурою 23-24 градуси.
3
Як тільки з'являться перші петельки сходів, приберіть целофан і переставте ящики або торф'яні горщики ближче до джерела природного освітлення. Найчастіше це вікно або стіл біля вікна.
4
пікірують розсаду при появі перших двох справжніх листочків. Відстань між помідорним кущиками повинно бути в міжряддя 15 см, в ряду 8 см. Або ж відсадите кожна рослина в окрему ємність.
5
На початку травня, можна пізніше (в залежності від погоди) підготуйте грунт у теплиці. Ретельно скопайте її на глибину багнетною лопати, внесіть перегній, пісок і мінеральні добрива. На 1 квадратний метр потрібно 1 десятилітрове відро перегною, 2 відра чистого річкового піску і 1 сірникову коробку комплексних мінеральних добрив.
6
Висаджуйте розсаду в теплицю на відстані в міжряддя 60-70 см, в ряду - 35-40 см. Якщо у вас опалювальна теплиця, підготовку грунту і висадку можна виробляти в квітні. Після рясно полийте помідорні кущики, довгі відразу прив'яжіть до дерев'яних кілочків.
7
За тепличними помідорами потрібен ретельний догляд. У міру відростання пасинків проводите їх обрізання, пускаючи кущик в один-два стебла. Систематично підв'язуйте рослини, не допускаючи того, щоб вони перегиналися. Видаляйте вчасно бур'яни і рихлите грунт.
8
Полив повинен бути рідким, але рясним. Тепличні помідори досить поливати в жарку погоду 2-3 рази на тиждень. Якщо ж температура повітря не перевищує +20 градусів, полив можна скоротити. Головне, щоб грунт не пересихав, але й не була дуже вологою.
9
Щоб зав'язей було багато, окропити рослини спеціальним препаратом, який стимулює їх освіту. Обприскування потрібно проводити два рази. Перший раз - під час утворення перших квітконосів, другий раз - під час масового цвітіння. Для запилення періодично злегка постукуйте по стеблах.
10
Першого серпня припиніть поливи, окучьте помідори і обірвемо все квітконоси. Це допоможе прискорити дозрівання врожаю. Після двадцятого серпня зніміть всі плоди і складіть в ящики для дозаривания.
Корисна порада
При зворотних заморозках поставте в теплицю який-небудь джерело тепла, можна навіть відро з гарячою водою. Обов'язково полийте грунт, це створить вологий мікроклімат і вбереже від зниженої температури.
Капризні троянди вимагають ретельного догляду та захисту від самих різних кліматичних впливів, вони потребують певної вологості, температурі, вимагають підживлення. Ситуація дещо полегшується, якщо вирощувати їх в теплиці.
Вам знадобиться
 • - саджанці;
 • - теплиця;
 • - полікарбонат (для самостійного виготовлення теплиці);
 • - секатор.
Інструкція
1
Вирощують троянди в теплиці, починаючи з березня, і закінчуючи останніми днями листопада. У зимові місяці також можна здійснювати цей процес, проте він виявляється надмірно енерговитратним, так як недолік сонячного випромінювання і невелика тривалість сонячного дня вимагають додаткових витрат, що робить вирощування троянд достатньо неприбутковим і дорогою справою.
2
Використовуйте теплицю з полікарбонату - це новий матеріал, який володіє всіма якостями, що дозволяють створити оптимальний мікроклімат для троянд. Він відрізняється більшою міцністю в порівнянні з традиційними матеріалами - плівкою і склом, пропускає сонячне світло, не схильний до горіння. Крім того, полікарбонат здатний зберігати свої властивості в досить широкому діапазоні температур - від -40 до +120 градусів. Для того, щоб звести теплицю з полікарбонату, вам не потрібно зводити додаткового фундаменту.
3
Висаджуйте кущі та окулянти вже в січні, якщо у вашій теплиці налагоджено опалення. У перший рік саджанці повинні розташовуватися щільно, так щоб на один квадратний метр припадало до 25-30 рослин. На наступний рік прорідити їх кількість, зменшивши вдвічі. Зверніть увагу на освітлення: досить добре відомо, що трояндам він необхідний у великій кількості, проте при цьому важливо, щоб радилися саме листя, а не грунт, в якому вони ростуть. Тому необхідно подбати про надійну його захист. Не обривати листя без потреби, вчасно обробляйте захисними засобами.
4
Слідкуйте за дотриманням правильного мікроклімату в теплиці. Треба, щоб до першого зрізання денна температура перебувала в межах 22 градусів тепла, нічна - 20. Потім ці показники можуть знизитися на 2-3 градуси. У розпал весни і літні місяці допустимо підвищення температурних значень, але не більше ніж до 25-27 градусів вдень. У цьому випадку дайте рослинам можливість відпочити від спеки і встановіть на ніч температуру близько 15 градусів. Щоб уникнути порушення процесу фотосинтезу, регулюйте показники поступово, уникаючи різких перепадів.
5
Слідкуйте за показниками вологості: вони не повинні перевищувати 70%. Як більш низькі, так і більш високі значення сприяють розвитку організмів, які можуть призвести до різних захворювань ваших квітів.