Як надіти на кота нашийник.

Крім шлейки і повідка, коту необхідний нашийник. На ньому закріплюється металевий брелок, всередину якого міститься записка з координатами власника. Безліч загубилися вихованців зобов'язане такому «адресніку» поверненням до свого господаря.
Інструкція
1
Оберіть нашийник для свого вихованця. При цьому пам'ятайте, що нашийник може стати фактором ризику. Коти зачіпають їм за гілки і сучки, коли підкрадаються до здобичі або деруться по деревах. Еластичний нашийник не завжди дозволяє кішці вибратися з нього. Тварина може просунути в розтягнувся нашийник лапу, яка застрягне там. При цьому пошкодженої виявиться пахвова область.
2
Навіть якщо тварина уникне поранення, подібні переживання налякають і кішку, і вас, коли ви виявите її в такому вигляді. Виходом з подібних ситуацій стане покупка нашийника з замочком-клямкою, який розстібається сам, якщо за нього потягнути. Недолік даного аксесуара полягає лише в тому, що вам доведеться часто купувати для улюбленця нові нашийники. Але, безумовно, краще втратити нашийник, ніж позбутися свого улюбленця.
3
Починайте привчати кота до нашийника будинку. Першим ділом познайомте його з невідомим предметом - дайте йому обнюхати нашийник. Протягом декількох днів залишайте цей предмет біля місця відпочинку вихованця.
4
Одягаючи нашийник, переконайтеся, що між ним і шиєю кота помістяться два пальці. Він повинен щільно прилягати до тіла тварини, щоб не чіплятися за різні предмети і в той же час не тиснути на горло. Якщо ви одягаєте нашийник на кошеня, регулярно перевіряйте, чи не тисне він, оскільки малюк швидко зростає.
5
Протягом перших занять надягайте нашийник на кішку лише час від часу, щоб вона звикла вільно в ньому переміщатися. Залишаючи вихованця будинку одного, знімайте аксесуар; надягайте його на час гри або перед годуванням, щоб кішка пов'язувала наявність на тілі стороннього предмета з чимось приємним. Крім того, процес гри або їжі відверне від ще незвичних відчуттів.
6
Для перших прогулянок в нашийнику оберіть відокремлене місце в сквері, де кота не злякають собаки або велике скупчення народу. Пам'ятайте, що першого виходу не відповідає обстановка галасливої міської вулиці.