Як визначити симптоми захворювання щитовидної залози. від чого утворюється кіста на щитовидній залозі.

Щитовидна залоза - орган, що виконує найважливіші ендокринні функції. Гормони щитовидної залози впливають на обмін речовин, роботу серцево-судинної системи, обсяг відкладень підшкірного жиру, емоційний фон, ріст і інтелект зростаючого організму.
Вам знадобиться
  • - секундомір (для визначення частоти пульсу);
  • - ваги.
Інструкція
1
Зміни в роботі щитовидної залози обов'язково позначаться на стані волосся, шкіри та нігтів. Зайва сухість шкіри, її блідість, щільний «слизовий» набряк свідчать про зниженої функції щитовидної залози (гіпотиреоз). При високому рівні тиреоїдних гормонів (гіпертиреозі) шкіра м'яка, волога, бархатиста. Горбистість і ламкість нігтів, посічене волосся також говорять про проблеми з щитовидною залозою.
2
Зверніть увагу на своє серце. Підозрілі на гіпертиреоз занадто частий пульс, напади серцебиття без зв'язку з фізичним навантаженням. Про гіпотиреозі свідчить повільний, рідкий пульс, задишка.
3
Слідкуйте за своєю вагою. Разом з іншими факторами тиреоїдні гормони впливають на масу тіла. Зниження ваги в сукупності з іншими симптомами свідчить про підвищення рівня гормонів щитовидної залози. Приріст кілограмів, незважаючи на звичний спосіб життя або спроби схуднути, дозволяють запідозрити гіпотиреоз.
4
Не пропустіть захворювання щитовидної залози при зміні емоційного фону. У більшості випадків гіпертиреоз дає емоційну нестійкість. З'являються безсоння, плаксивість, безглуздого, дратівливість. Далеко не завжди на такі зміни звертають увагу, пов'язуючи їх з повною стресів життям чи поганим характером. Тим не менш, це один з очевидних і найчастіших ознак захворювання. Гіпотиреоз викликає деяку емоційну загальмованість, млявість, апатичність, зниження життєвого тонусу.
5
Контролюйте стан шлунково-кишкового тракту. Тривалі запори або почастішання стільця до п'яти-шести разів на день без будь-яких домішок у калі може бути наслідком зміненого гормонального фону, а зовсім не проблем з травленням.
6
При збільшенні щитовидної залози в розмірах на передній поверхні шиї стає видно зоб. Частіше він симетричний, дотик безболісно, шкіра над ним не змінена. Наявність зоба зазвичай відчувається, хворі скаржаться поперхіваніе, почуття грудки в горлі. Ще один специфічний симптом - офтальмопатія, в цьому випадку очні яблука «випинаються» з очниць.
7
Зверніться до лікаря при підозрі на захворювання щитовидної залози. Для підтвердження діагнозу необхідно визначення рівня гормонів у крові, ультразвукове дослідження щитовидної залози.