Як відпочити недорого.

Відпочинок - завжди справа витратна. Перебуваючи в туристичній поїздці, завжди витратиш значно більше, ніж удома. До того ж в популярних у туристів місцях, навіть вважаються недорогими, ціни найчастіше кілька завишени.Тем не менше, є кілька способів, що дозволяють при організації власного відпочинку істотно заощадити.
Вам знадобиться
  • - підключення до інтернету;
  • - пластикова карта для бронювання квитків та проживання;
  • - знання англійської мови, хоча б базове.
Інструкція
1
Значно заощадити на проживанні і харчуванні дозволить перевагу недорогому напрямку. В Туапсинському районі Краснодарського краю житло, харчування і розваги обійдуться дешевше, ніж в Сочі. А в Херсонській та Миколаївській областях - ніж у Криму чи Одесі, на Азовському морі - чим на Чорному, в Болгарії - ніж під Франціі.Конечно, доведеться поступитися розвиненою інфраструктурою, а часом і загальним стандартом сервісу, але варіанти можливі різні. Комусь тихе приморське або гірське село буде переважніше модного, розкрученого курорту з натовпами відпочивальників.
2
При поїздці за кордон відчутно заощадити можна на житло. Якщо шукати варіант проживання самостійно і не обмежувати коло пошуку сайтами з російською версією, можна знайти цілком прийнятні з точки зору ціни і якості варіанти. Знадобиться знання англійської хоча б на рівні читання зі словарем.Но тут не буде зайвою обережність: почитайте відгуки про обраний варіант на різних туристичних сайтах. Часто вони можуть бути в самій системі бронювання. Оцініть, наскільки там комфортно, безпечно, чи зручно транспортне сообщеніе.Імеет значення і рівень цін в країні. Койка в двадцатіместном номері хостела в Лондоні може обійтися дорожче одномісного номера в тризірковому готелі в Софії.
3
Не менш відчутна стаття витрат - транспорт. Тут важливо порівняти якнайбільше варіантів: тарифи на поїзди, літаки, автобуси, рівень комфорту, варіанти пересадок. В купе по Росії можна проїхати на верхній полиці за ціною плацкарта. А авіакомпанії можуть пропонувати перельоти по акціях зі значною знижкою. Та й звичайний тариф може виявитися на повірку вигідніше перельоту лоу-костом.Больше шансів взяти дешеві квитки на літак за кілька місяців до поїздки. Так що краще планувати відпочинок заздалегідь.
4
При поїздці за кордон наземним транспортом прорахуйте варіанти пересадок. Квиток на прямий поїзд від Москви до Берліна обійдеться відчутно дорожче альтернативного варіанта. Сенс його в тому, що ви доїжджаєте до Бреста і перетинаєте кордон на електричці. У польському Тересполі берете квиток до останньої польської станції перед німецьким кордоном, а по її перетині купуєте квиток вже у німецького кондуктора. Довше, але витрати несравніми.Самі європейці не купують квиток Братислава - Будапешт. Вони їдуть до прикордонного Комарно, переходять Дунай пішки і знову сідають в поїзд вже в угорському Комаруме. І подібних варіантів маса.
5
Якщо ви їдете в візову країну, способом оптимізації витрат може бути самостійне оформлення візи. Але, якщо у вашому місті консульства потрібної країни немає, дешевше дороги до Москви або іншого найближчого консульства і назад може виявитися комісія турфірми. Хоча багато посольства співпрацюють з кур'єрськими службамі.Так що моніторимо, порівнюємо, думаем.Собрать комплект необхідних документів на візу не так вже й складно.
6
Якщо не хочете користуватися з послугами кафе, намагайтеся вибирати житло з можливістю готувати їжу самостійно. Найменше проблем при оренді приватного апартаменту, кухня може бути і в гостьовому будинку або хостелі. Але тут треба все дізнатися: можливо, там одна конфорка і холодильник на сотню постояльців, або зовсім плити нет.Кафе і ресторани краще відвідувати далеко від популярних у туристів місць - ті, куди ходять в основному місцеві жителі. В них ціни на порядок ніже.Прі розумному підході недорогий відпочинок необов'язково перетворитися на зіпсований.