Як виплисти з воронки в річці. Як триматися під водою довше.

Переправа через річки, особливо в місцях розташування гребель і турбін електростанцій, дуже небезпечна - через наявність потужних течій і вирів. Вири є навіть в невеликих річках, на мілководді. Якщо ви спробували переплисти річку саме в цьому місці і опинилися захоплені виром - постарайтеся не розгубитися і діяти за правилами.
Інструкція
1
Потрапивши протягом, не боріться з ним, бережіть сили. Найкраще перетнути протягом поперек. В воронці воно затягує по колу - пливіть по ньому, але поступово загрібаючи в сторону від центру.
2
Якщо плисти по колу вже не виходить і ви опинилися в центрі виру - наберіть побільше повітря в легені і упірніть. Постарайтеся знайти таке течія, яка виносить на поверхню, а не несе по колу. Таке обов'язково є в будь воронці - воно винесе вас наверх.
3
Щоб не втратити під водою орієнтацію, випустіть декілька пухирців повітря - вони завжди піднімуться наверх. Крім того, відверто може викликати запаморочення, порушити координацію рухів - постарайтеся не розгубитися і не впасти в паніку.
4
Дуже небезпечні сильні течії на мілководді, так як дно може бути всіяне корчами, сміттям, гострим камінням. Намагайтеся не торкатися дна під час руху, поки не досягнете досить рівної ділянки. Тут розгорніться проти течії і випростався, спробувавши різко встати на дно.
5
Якщо встати не вийшло, пливіть за течією далі, до більш широкого місця річки. Чим ширше річка, тим, як правило, менше перебіг.
6
Можливо, вас несе течією на великий валун або дерево, стирчить з води. Постарайтеся підставити ноги або руки під удар, захистивши таким чином життєво важливі органи. Добре, якщо вдасться вхопитися за дерево руками.
7
На мілководді небезпека також представляють водорості. Якщо ви відчуваєте, що вони обвили петлями руки, ноги і тулуб, не панікуйте. Прийміть горизонтальне положення і не робіть різких рухів, обережно покиньте небезпечне місце.
8
Тривале перебування у воді і переохолодження можуть викликати судоми. У цій ситуації поринете в воду з головою (вертикально), випряміть ноги, захопіть руками великі пальці ніг і різко потягніть на себе. Постарайтеся більше працювати зведеної м'язом, позбутися від судом вдасться швидше.