Як вибирати покривала для ліжка. Як випрати ватяну ковдру.

Покривало для ліжка - важливий елемент, що підкреслює інтер'єр. Воно повинно поєднуватися з іншими елементами декоративного оздоблення за фактурою, кольором, висловлювати індивідуальний смак господаря і виконувати свої безпосередні функції. У торгівлі представлений широкий асортимент покривав від різних виробників і за різною ціною. Навіть найвибагливіший покупець зможе вибрати те, що підходить саме йому.
Інструкція
1
Для невеликої спальні вибирайте покривало, яке буде ідеально поєднуватися з кольором підлоги і стін. Воно повинно бути нейтральних теплих тонів, без холодного блиску. Якщо вікна спальні виходять на північну сторону, і постійно панує напівтемрява, додайте теплі нотки, віддавши перевагу персиковому або золотистого кольору. Це додасть відчуття світла.
2
У маленьку і холодну спальню вибирайте покривало для ліжка теплих тонів: оранжеве, жовте, кремове, рожеве. Це допоможе візуально збільшити кімнату і надати відтінок тепла.
3
Якщо ви плануєте внести нотку колориту, вибирайте покривало з квітковим орнаментом або рослинним візерунком. Крім того, підкреслити індивідуальний стиль можна, використовуючи сюжетні замальовки, орнаменти, пейзажі зі звірами, геометричні візерунки. При цьому не варто забувати, що такий стиль повинен ідеально поєднуватися і гармоніювати з малюнком меблів, штор, килимом або шпалерами.
4
Любителям часто оновлювати і змінювати інтер'єр, найбільш підходить двостороннє покривало, яке має різний візерунок і колір. Симбіоз два в одному - покривало і ковдру, найбільш підходить для економних.
5
Оборки, кулони, шнури, люверси, банти, складки, облямівки можна вибирати тільки в тому випадку, якщо в елементах декору спальної кімнати є ідентичні прикраси. При їх відсутності занадто прикрашене покривало буде підкреслювати поганий смак і виглядати химерно.
6
Стьобана покривало варто вибирати, якщо ви плануєте приховати нерівності спального місця. Застеливши ліжко тонким покривалом, не добитися ефекту ідеальної рівності й акуратності.
7
Особливу увагу при виборі покривала на ліжко слід приділити матеріалу. Найбільш стильно і красиво виглядають покривала з льону, шовку, жаккарда, хутра, сатину. Вони не тільки довговічні, але і практичні. Такі покривала можна піддавати численним стиркам, не побоюючись, що після неї загубляться основні якості і зовнішній вигляд.