Як дізнатися, скільки коштують монети.

Нумізматика є одним з найпоширеніших захоплень. Зібрати хорошу колекцію досить складно, потрібні монети можуть вимінювали або купуватися. Щоб не переплатити за купівлю або не поміняти монету на набагато менш цінну, необхідно знати її реальну ринкову вартість.
Вам знадобиться
  • - каталоги монет.
Інструкція
1
Вартість монети визначається ціною металу, з якого вона виготовлена, і її рідкістю. Крім того, на її оцінку впливає схоронність. Дві однакові монети можуть в рази відрізнятися за вартістю, якщо одна з них в ідеальному стані, а друга має подряпини, потертості та інші сліди обігу.
2
Якщо вам треба дізнатися вартість монети, скористайтеся каталогами. Так як з урахуванням інфляції ціни на монети з кожним роком змінюються, відомості каталогів швидко застарівають. Тому каталоги старше одного-двох років можуть показати лише приблизну вартість монет вашої колекції. Так як ціни на монети тільки ростуть, це буде мінімальна ціна. Враховуйте і те, що ціни в каталогах вказані на монети в ідеальному стані.
3
Для визначення вартості монет ви можете скористатися інформацією з каталогів в інтернеті. Наприклад, якщо вас цікавлять ціни на монети Росії з 1991, зайдіть на сайт «Будинок монет». Також ви можете дізнатися вартість виставлених до продажу російських і зарубіжних монет на сайті MonetaRUB. Слід враховувати, що всі продавані монети зазвичай мають завищену ціну.
4
Зайшовши на сайт «Онлайн каталог монет», ви зможете подивитися кольорові фотографії монет різних країн, включаючи Росію. Ціни на монети не вказані, але каталог може бути дуже корисний для правильного визначення наявних у вас монет.
5
Ціну скупки на радянські монети ви можете дізнатися на сайті «Російська монета». Слід враховувати, що закупівельні ціни завжди трохи занижені. Проте, каталог допоможе вам дізнатися мінімальну ціну на наявні у вас радянські монети.
6
Ніколи не намагайтеся оцінювати свої монети у ринкових торговців. Може виникнути така ситуація: вам назвали ціну ваших монет, тут же запропонували їх продати. Ціна вас обрадувала, ви з радістю розлучилися з монетами. І тільки пізніше може з'ясуватися, що ви продали свої монети дуже дешево. Тому спочатку з'ясуйте їх реальну вартість за різними каталогами, і тільки після цього замислюйтесь про продаж.