Як працює пошукова система. Як працювати в пошуковику.

Обсяг інформації, що зберігається в інтернеті, надзвичайно величезний. Знайти серед цих даних що-небудь вручну неможливо. Автоматизувати процес покликані пошукові системи. Вони являють собою обчислювальні комплекси, що виробляють систематизацію даних і пошук за запитами.
Інструкція
1
На серверах пошукових систем безперервно працюють програми, звані ботами. Бот - це скорочення від слова «робот». По своїй поведінці вони дійсно нагадують роботів. Періодично відвідуючи кожен сайт з зберігається на сервері списку, вони призводять локальні копії всіх текстів у відповідність з поточними версіями тих же текстів на веб-сторінках. Боти переходять по всіх посиланнях, які їм зустрічаються, а якщо виявляють новостворену сторінку - додають її в список і теж створюють локальну копію. В інтернет копії не викладаються - вони є лише невід'ємними складовими процесу отримання переліку сайтів. А значить, порушення авторського права не відбувається.
2
Спробуйте ввести в одну і ту ж пошукову машину одну і ту ж фразу кілька разів. Ви виявите, що всякий раз результати вишикуються в одному і тому ж порядку. Змінюється він рідко, не частіше разу на добу. Причина цього проста - черговість розташування результатів пошуку визначається за досить складного алгоритму. У розрахунок приймається частота вживання на сторінках тих чи інших слів, кількість посилань на цю сторінку, розташованих на інших сайтах, а також ряд інших факторів.
3
Власники сайтів, прагнучи вивести свої ресурси в цьому списку на перші місця, займаються оптимізацією розміщених на них текстів. Ця оптимізація буває «білої» - прямо дозволеної правилами «пошукачів», «сірої» - не дозволеної, але й не забороненої, а також «чорної» - прямо забороненою. В останньому випадку сайт може незабаром зникнути з переліку назавжди. Алгоритми ж оптимізації нерідко складніше алгоритмів сортування результатів пошуку.
4
Після введення ключового слова чи фрази програма на сервері шукає збіги в усіх локальних копіях текстів. Потім результати упорядковано за вказаною вище складного алгоритму. Після цього система управління вмістом автоматично генерує сторінку, яка передається браузеру. За запитом користувача можуть бути згенеровані і наступні сторінки переліку: друга, третя і так далі.