Як можна використовувати сонячну енергію.

Використання альтернативних джерел стає все більш актуальною темою. Енергія Сонця займає важливе місце в цьому списку, вона екологічна і поновлювані. І вже сьогодні, наприклад, у державі Ватикан вся споживана енергія виробляється сонячними батареями.
Інструкція
1
Сонячні батареї - високотехнологічний пристрій, за допомогою якого відбувається перетворення сонячної енергії в електричний струм. Батареї складаються з найтонших кремнієвих плівок або інших напівпровідників. Вони мало важать, прості в експлуатації, мають необмежений термін служби, рухомі частини відсутні. Невисокий ККД і дорожнечу пристроїв можна віднести до мінусів панелей.
2
У світі є сонячні електростанції баштового і модульного типу. Баштові займають більше місця і вони дорожче. Модульні панелі економічніше. Доцільніше будувати станції ближче до екватора, оскільки сонячних днів у році там найбільше. Сонячна енергія добре підходить для водопостачання котеджних і дачних селищ, спортивних та оздоровчих закладів.
3
В жаркому кліматі для використання енергії нашої зірки можна споруджувати, так звані, сонячні ставки - водойми з дуже солоною водою, на дно яких потрапляють сонячні промені і там поглинаються. Вода нагрівається внизу до 100оС, в той час як нагорі залишається прохолодною. Від нагрітої частині ставка тепло відводиться і використовується для отримання електроенергії, опалення будинків і забезпечення гарячого водопостачання будинків.
4
Для нагріву води також використовуються сонячні установки - вони надійні, швидко монтуються і окупаються в короткий час. Установки з природною циркуляцією працюють за рахунок накопичувача сонячної енергії, а за допомогою бака-акумулятора підводиться холодна вода і потім відводиться гаряча. У таких пристроях вода рухається сама за рахунок різниці тиску. Сонячні установки застосовуються для попереднього нагрівання води. Накопичувачі виробляють з доступних і недорогих металів - міді, сталі, алюмінію і т.д.
5
Для освітлення будівель в денні години застосовуються світлові колодязі, такі як отвори в стелі. Це потрібно в приміщеннях без вікон: промислових будівлях, в'язницях, складах, підземних гаражах, а також станціях метро.
6
Сонячна енергія може ефективно використовуватися в транспорті. На гібридних авто і електромобілях, човнах, літаках можна встановлювати фотоелектричні елементи. Подібні пристрої вже успішно застосовуються на дахах ж/д поїздів в Японії та Італії.
Людство десятиліттями шукає альтернативні джерела енергії, які прийдуть на зміну убутним запасам газу і нафти, неекологічної з точки зору організації гідросистем електроенергії. А між тим природа подарувала природний і безпечний джерело енергії - сонце.

Сонячні переваги

Сонце - один з найбезпечніших і невичерпних джерел енергії. Грамотне використання її - питання екологічної безпеки та економічної ефективності діяльності будь-якої галузі або країни. Таке джерело енергії, як сонце, володіє рядом значних переваг перед іншими, популярними і поширеними. Воно не згасне і може подарувати людині величезну кількість кіловат годин, воно екологічно і економічно, Сонце доступно для будь-якого куточка Землі і здатне зберегти природні ресурси, виснажує з кожним вирубаним деревом і здобутим кілограмом вугілля. Сонячна енергія восстановима, тобто може існувати без втручання людини в природу, на відміну від атомної енергії, сонце не зможе заподіяти шкоди навколишньому середовищу і зберігає чистоту лісів і річок в первозданному вигляді.

Приклади використання

Візьміть у руки звичайний калькулятор на сонячних батареях - це самий елементарний приклад використання сонячної енергії та перетворення її в електричну, темні поверхні здатні ефективно поглинати промені і використовувати енергію світила, перетворюючи її в теплову. Спеціальні технології, які є передовими досягненнями в науці і техніці, давно використовуються для збору і зберігання сонячної енергії, яка зуміла успішно замінити бензин в автомобілях, навчилася опалювати та освітлювати будинки. Використання географічних особливостей розташування тих чи інших будівель укупі з сучасними матеріалами дозволяє людству повністю перейти на енергію сонячного світла при цьому всі сучасні засоби зв'язку: телебачення, інтернет та інші зручності будуть продовжувати функціонувати в звичайному режимі. Такі будівлі відрізняються екологічною чистотою і високою економічностью.Спеціальние елементи, які перетворюють сонячну енергію, успішно використовуються в космічних технологіях, сучасні супутники і космічні станції обладнуються спеціальними батареями, що харчуються від променів загального світила. Сонячна енергія вельми зручна у використанні і доступна навіть в диких і найбільш віддалених куточках земної кулі, де проведення комунікацій і ліній електропередач вельми скрутно або невозможно.Іспользованіе електричної енергії в чистому вигляді не завжди зручно, саме тому багато системи використовують змішані джерела електрики, поєднуючи Сонце і традиційні види енергії.