Як не купити кредитну квартиру.

Реалії сучасного життя такі, що більшість квартир купується в кредит і знаходиться в заставі у банку до повного погашення всієї суми заборгованості. При продажу заставної нерухомості необхідно узгодити угоду купівлі-продажу з банком, після чого можна буде оформити право власності на покупця. Щоб не купити кредитну квартиру, слід дотримуватися елементарних правил безпеки операції.
Вам знадобиться
  • - виписка з єдиного реєстру;
  • - паспорт;
  • - заява;
  • - квитанція про оплату за держпослуги.
Інструкція
1
Найбільш безпечний варіант покупки квартири - звернутися в надійне агентство нерухомості, укласти договір, в якому окремим пунктом вказати, що клієнт доручає ріелторам перевірити куповану нерухомість на чистоту угоди.
2
Оплачуючи послуги агентства нерухомості, більшу частину суми за надані послуги ви віддаєте за перевірку чистоти угоди. Фахівці, які систематично проводять оформлення квартир, добре знайомі з усіма ризиками і перевіряють нерухомість по усім параметрам, у тому числі на заставу, який оформляється при отриманні великої суми цільового або іпотечного кредиту.
3
Якщо ви не плануєте звертатися до посередників і хочете заощадити на їхніх послугах, зайнятися перевіркою чистоти угоди вам доведеться самостійно.
4
Нерідко власник не приховує, що квартира знаходиться в заставі у банку і кредит за неї ще не виплачений. Але якщо власник стверджує, що вся сума кредиту виплачена, абсолютно незайвим буде це перевірити.
5
При оформленні застави права власності реєструють з внесенням обмежень в єдиний реєстр. Виписка з реєстру не відноситься до закритої інформації, тому ви зможете її отримати, звернувшись до Федерального управління державної реєстраційної служби із заявою, паспортом і квитанцією про оплату за послуги.
6
Через сім календарних днів вам видадуть виписку з архіву. Якщо квартира знаходиться в заставі у банку, значить, кредит за неї ще не погашений, так як після повної виплати іпотеки або цільового кредиту заставу з нерухомості знімається.
7
Вам не доведеться звертатися в додаткові інстанції. Немає необхідності робити запити в банки. Однією виписки з єдиного реєстру буде цілком достатньо, щоб ознайомитися з усією інформацією і не купити кредитну квартиру.
При покупці житла люди досить часто звертаються в спеціалізовані агентства нерухомості. Але за їхні послуги треба платити, до того ж, рівень професіоналізму ріелторів далеко не завжди задовільний. Тому деякі люди прагнуть придбати квартиру без посередників. Це можливо в будь-якому місті, наприклад, в Москві .
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - гроші для покупки житла;
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет.
Інструкція
1
Знайдіть який Вас варіант квартири в Москві . Це можна зробити через різні газети безкоштовних оголошень, як широкої тематики, так і присвячені конкретно нерухомості. Багато оголошень ви зможете знайти в газеті «З рук в руки» і в інших виданнях.
2
Скористайтеся пошуком оголошень на інтернет-сайтах. Присвячених Москві існує безліч, наприклад, www.mesto.ru і www.kvadroom.ru/Але найбільш повну базу даних можна знайти на порталі Ціан - http://www.cian.ru/В системі пошуку по сайту слід вказати бажаний район Москви і Підмосков'я, площа цікавить житла, кількість кімнат, ступінь доступності громадського транспорту. В результаті пошук видасть вам безліч варіантів, що розсортовані за ціною, від дешевих квартир до дорогих. Але врахуйте, що в системі розміщуються різні оголошення - від приватних осіб, від будівельних компаній, а також і від агентств нерухомості. Врахуйте, що при зверненні до останнього варіанту вам доведеться платити комісійні ріелтору, навіть незважаючи на те, що ви самі знайшли цю квартиру . Якщо ж по даного оголошення надана помилкова інформація, ви можете зв'язатися з керівництвом ресурсу, і її видалять.
3
Відвідайте обрану квартиру . Якщо купуєте вторинне житло, будьте особливо уважні до деталей. Наприклад, дізнайтеся. чи проводився капітальний ремонт будівлі. Для старого будинку це буде плюсом. Також бажано побачити і сусідів, можливо, навіть розпитати про те, яка обстановка існує в під'їзді, чи немає проблем з шумом або з окремими мешканцями.
4
Укладіть договір про купівлю-продаж житла. На цьому етапі бажано залучити юриста, який допоможе в його складанні. В даному випадку цей фахівець буде не посередником, а консультантом, і його послуги обійдуться дешевше, ніж допомога ріелтора.
5
Зареєструйте договір в Росреестра. На його сайті можна знайти адреси приймалень у різних адміністративних округах Москви - http://www.to77.rosreestr.ru/registr/rights_1/reg_graf/
6
Здійсніть грошовий розрахунок. Найкраще проводити його за допомогою передачі грошей з банківської комірки або безготівковим переказом. Це забезпечить безпеку угоди.