Як надати першу допомогу потопаючому.

З настанням чергового купального сезону зростає число нещасних випадків на воді. Щоб допомогти потопаючому людині, необхідне вміння відмінно плавати і пірнати, а також знання того, як правильно діяти на суші.
Вам знадобиться
  • - нашатирний спирт
  • - настоянка валеріани
  • - корвалол
  • - грілки або покривала
Інструкція
1
Ви помітили потопаючу людину? Кричіть якомога голосніше, що ви йдете на допомогу. Це додасть йому сил. Не гаючи часу, зніміть одяг і взуття. Якщо є можливість, використовуйте для порятунку човен або пліт. Намагайтеся підпливти до потерпілого кормою або носом, але не бортом, інакше в спробах врятувати своє життя людина переверне човен, вчепившись за бічний край.
2
При відсутності човна пірнайте у воду і пливіть на допомогу. При наближенні до потерпілого врахуйте, що він буде хапатися за рятувальника, не усвідомлюючи, що може тягнути на дно себе і його. Позбавляйтеся від подібних захоплень пірнанням під воду - людина інстинктивно відпустить вас, щоб довше втриматися на поверхні.
3
Існує як мінімум два способи транспортування потопаючого. Один з них виглядає так: підставте плечі під кисті витягнутих рук потерпілого і пливіть до берега брасом. Або транспортуйте людини, пливучи на спині і вхопивши його однією рукою за підборіддя. Слідкуйте за тим, щоб голова весь час перебувала над поверхнею води. Намагайтеся пливти за течією, щоб не витрачати дорогоцінні сили.
4
Опинившись на березі, пальцем очистіть рот потерпілого від мулу, піску та водоростей. Покладіть його животом на своє зігнуте коліно і кілька разів натисніть на спину, щоб стимулювати очищення шлунка від води. Потім переверніть людини на спину і укладіть на землю. Якщо до цього часу він не почав дихати, зробіть штучне дихання.
5
Покладіть під спину потерпілого валик з куртки або покривала. Прийміть таке положення, щоб його стегна виявилися між вашими колінами. Двома руками натискайте на обидві сторони грудної клітки і різко відпускайте. Періодичність таких рухів повинна відповідати процесу дихання (не частіше 15-16 разів на хвилину). Одночасно з цим постарайтеся розтирати кінцівки потерпілого, перевіряйте пульс, підставляйте йому під ніс хустку, змочений в нашатирі. Слідкуйте за положенням його мови.
6
Коли людина почне оговтуватися, зігрійте його. Не припиняйте масажу грудної клітки, поки він не почне нормально дихати. При виникненні блювоти переверніть на бік і стежте, щоб він не захлинувся. Потім дайте йому випити кілька крапель настоянки валеріани або корвалолу і обов'язково доставте до лікаря.