Як відбувається лазерна корекції зору.

Процедура лазерної корекції зору дозволяє позбутися від короткозорості, далекозорості та астигматизму. Будучи надійним методом відновлення зору, вона дозволяє назавжди розлучитися з окулярами та контактними лінзами.
Інструкція
1
Людей, що мають проблеми із зором, іноді лякає думка про операцію на очі. Існує багато чуток і домислів: що це болюча процедура і після неї доведеться довгий час носити пов'язку на очах; що родили жінкам її робити не рекомендується, так як після родових потуг зір знову «впаде» і багато інших, які не мають нічого спільного з дійсністю.
2
Ймовірно, що такі чутки з'явилися після початкових спроб лікування порушень зору. Ще в 30-х роках XX століття в офтальмології була розроблена операція, яка називалася радіальна кератома. Суть її полягала в нанесенні насічок на рогівку ока, які згодом гоїлися зі зміною її форми. В результаті зір поліпшувалося, але методика супроводжувалася значною кількістю ускладнень. Вони були пов'язані з кваліфікацією хірургів, адже насічки на рогівку наносилися скальпелем і не завжди приводили до потрібного результату.
3
Цю методику удосконалив відомий лікар-офтальмолог Святослав Федоров. Впровадивши в якості обладнання мікроскоп і алмазні ріжучі інструменти, він зміг значно зменшити ймовірність невдалого результату втручання, проте обмеження фізичного навантаження після операції залишалося актуальним.
4
Справжній прорив в офтальмофірургіі стався після того, як фахівці компанії IBM стали застосовувати лазер для виробництва комп'ютерних чіпів, саме - процесу гравіювання, де вимагалося наносити зображення з точністю до мікрона. Можливість контролю глибини і діаметру дії пучка лазера в поєднанні з його безпекою дозволило підвищити ефективність операції і знизити ризик ускладнень. Під дією пучка лазера з поверхні рогівки випаровувалася тканину, в результаті змінювалася її форма. Єдиним недоліком такого методу був тривалий відновлювальний період, який складав 3-4 тижні.
5
В XXI столітті технології лазерної корекції зору вдосконалилися. Випаровування тканини рогівки за допомогою лазера відбувається не з поверхні, а з середніх шарів. За допомогою спеціального обладнання проводиться відгинання поверхневого шару рогівки, потім випарюється частина середнього шару і клапоть укладається на місце. Така методика дозволяє відновити зір за лічені хвилини. Крім цього переваги, процедура вимагає всього лише місцевої анестезії, а реабілітаційний період займає лічені дні.
6
Як і всяке втручання, лазерна корекція зору має ряд протипоказань. Даний метод відновлення гостроти зору не рекомендований пацієнтам з цукровим діабетом, туберкульозом, ВІЛ-інфекцією, деякими шкірними і очними захворюваннями, а також вагітним жінкам.