Як вибрати швейну машину.

При сучасному розмаїтті і виборі одягу, постільної білизни, кухонного приладдя та інших аксесуарів для дому швейна машина не є обов'язковим предметом домашнього вжитку, як це було 40-50 років тому. Разом з тим, для шанувальників унікальних моделей власного пошиття представлений великий асортимент швейних машин.
Інструкція
1
Насамперед визначитеся з типом машини і обсягом операцій, які вона повинна виконувати. Для звичайного шиття, обробки зрізів тканини і ремонту одягу виберіть просту електромеханічну модель, яка повинна мати такі можливості: виконання Краєобметочна швів, трикотажного шва, шиття подвійною голкою, штопання, потайного шва.
2
Електронні та комп'ютерні швейні машини містять більший обсяг операцій, різноманітні оздоблювальні та декоративні строчки, елементи вишивки. Вони дозволяють створювати власні малюнки й композиції для прикраси одягу і зберігати їх в пам'яті вбудованого комп'ютера. Також можна купити швейно-вишивальну машину з блоком для вишивання на пяльцах.
3
Зверніть увагу на розташування човника. Найбільш оптимальним є горизонтальне, коли котушка вкладається зверху: воно полегшує заправку нижньої нитки, не допускає її обриву або заплутування, а також дозволяє намотати нитку на шпульку, що не обриваючи її, за допомогою голки.
4
Оцініть потужність двигуна машини, силу проколу тканини, дізнайтеся, чи є можливість регулювання швидкості, натягу нитки і тиску лапки на тканину. В залежності від ваших уподобань ви можете вибрати модель, механізм якої приводиться в дію за допомогою педалі або кнопки. Крім того, зверніть увагу на функцію зупинки голки у верхньому положенні, автоматичну обрізку нитки і реверс - зворотний напрямок шиття.
5
Поцікавтеся, чи є в машині «швейний радник»: на дисплеї відображаються поточні налаштування - строчка, ширина і довжина стібка, а також рекомендації щодо вибору швейної лапки та голки для певних операцій. Також вам дуже знадобиться нитковтягувач, тому при виборі віддайте перевагу моделі, оснащеної цим пристроєм.
6
Перевірте, чи входить у комплект швейної машини набір голок, в тому числі з заокругленим вістрям і подвійна, викрутка, щіточка, інші інструменти для обслуговування і ремонту машини, різні лапки і інструкція російською мовою.
7
Визначальним моментом при виборі може стати ціна. Найпростіші машини з обмеженим функціоналом коштують у межах 6000 рублів, вони підходять для виконання елементарних операцій і рідкісного використання. За ціну від 7 до 15 тисяч рублів можна купити модель, що забезпечує максимум необхідних швів і строчок для обробки тканини. Професійні швейні машини з комп'ютерним управлінням і швейно-вишивальні моделі обійдуться в 15 тисяч рублів і дорожче.
Корисна порада
Купуйте швейну техніку в спеціалізованих магазинах, де продавці-консультанти можуть докладно розповісти вам про переваги і недоліки тієї чи іншої моделі, а також нададуть можливість скуштувати машину у справі.