Як розпочати малий бізнес. Як знайти себе в бізнесі.

Втілити в життя ідею відкриття власного бізнесу, своєї справи, про який давно мріяли, не так-то просто. З чого ж потрібно починати? Адже хочеться уникнути грубих помилок і порушень, передбачити всілякі витрати і ризики, швидше отримати перший прибуток.
Вам знадобиться
  • - заява за формою Р21001, завірена нотаріально;
  • - копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • - квитанція про сплату державного мита;
  • - бізнес-план.
Інструкція
1
Вирішуючи почати власний бізнес, виберіть форму його організації. Найбільш зручна форма малого бізнесу - індивідуальне підприємництво. Врахуйте, що за заняття підприємницькою діяльністю без реєстрації встановлена адміністративна чи кримінальна відповідальність.
2
Зверніться до податкових органів за місцем проживання. Саме ними здійснюється державна реєстрація підприємництва. Отримайте бланк заяви, уточніть банківські реквізити, необхідні для сплати державного мита. До речі, заява з пакетом необхідних документів ви можете надіслати поштою з повідомленням про вручення та описом вкладень. Протягом п'яти робочих днів після отримання паперів податковий орган присвоїть вам статус індивідуального підприємця.
3
Деякі види підприємницької діяльності потребують наявності ліцензії. Пройдіть процедуру її оформлення в місцевих органах. В будь-якому з банків відкрийте розрахунковий рахунок.
4
Починаючи навіть невелике власну справу, обов'язково складіть бізнес-план. Це документ, що передбачає розрахунки з отримання прибутку. Він дозволить впорядкувати всі ваші побажання та ідеї, встановить черговість кроків і дій, а також буде необхідний для залучення інвесторів, оформлення кредиту в банку. Бізнес-план включає в себе аналіз стану ринку, на який ви збираєтеся вийти з новим продуктом або видом діяльності. Це значить, що вам необхідно вивчити конкурентні товари на певному сегменті ринку, порівняти їх зі своїм товаром, оцінивши його переваги та недоліки.
5
Інші необхідні розділи бізнес-плану: виробничий, комерційний план або план надання послуги; план маркетингу; фінансовий план. План маркетингу включає способи залучення потенційних покупців, клієнтів. Фінансовий план дозволить передбачити всі необхідні витрати на відкриття справи та можливі ризики. Щоб скласти грамотний бізнес-план, зверніться до фахівців організацій, що займаються цим видом діяльності.
6
Можливо, розрахувавши витрати, які потягне за собою відкриття своєї справи, ви зрозумієте, що не зможете обійтися власними коштами. Вивчіть умови кредитування малого бізнесу в різних банках, спробуйте знайти інвесторів. На цьому етапі дуже знадобиться ваш бізнес-план. Адже будь-який інвестор захоче знати, куди він вкладає кошти, коли зможе отримати прибуток, окупити свої витрати.
7
Орендувати відповідне приміщення для бізнесу ви можете у приватних осіб або у муніципалітету. Вивчіть всі пропозиції, розгляньте кілька варіантів. Порівняйте умови і витрати, які знадобляться, щоб привести кожне з приміщень до необхідному для вашої справи увазі.
Корисна порада
При заповненні заяви вкажіть потрібні номери майбутніх видів діяльності. З їх повним переліком ви можете ознайомитися в Класифікація видів економічної діяльності, який є в кожній податковій інспекції. Постарайтеся вказати найбільш точний і повний список того, чим плануєте займатися, щоб надалі уникнути непорозумінь з податковими органами.