Як підготувати дитину до школи.

Усі батьки мріють, щоб їх дитина добре вчився в школі. Як же підготувати малюка до шкільних буднів, на чому саме загострити увагу: навичках читання, рахунки, листи? Виявляється, цього недостатньо, адже все це не гарантує успішне навчання.
Інструкція
1
Звичайно ж, певні вміння та знання необхідні майбутньому школяреві. Але не менш важливо розвинути у нього увагу, мова, мислення, інтерес до пізнання, вміння спілкуватися, впевненість у своїх силах. Саме ці складові допоможуть дитині успішно навчатися. Постарайтеся закладати цеглинки в цей фундамент з самого народження малюка.
2
Заохочуйте в дитині допитливість. Розмовляйте з ним на різні теми, розповідайте про свою роботу, ніколи не залишайте його питання без відповіді. Якщо який-небудь питання застане вас зненацька, разом пошукайте відповідь на нього в енциклопедії або інтернеті. Дивіться фільми, читайте і обговорюйте побачене і прочитане. Пам'ятайте, що головне не в техніці і швидкості читання, а в позитивному ставленні до цього процесу, в любові до книг взагалі.
3
Дозволяйте малюкові активно брати участь у вашій дорослому житті, залучайте в свої справи, беріть з собою на заходи та різні зустрічі. Адже в школі дитині доведеться контактувати, спілкуватися з учителями - чужими дорослими людьми. Крім цього, спілкуючись зі старшими, малюк вчиться логічно і зрозуміло викладати свої думки. Просіть допомоги у малюка, довіряйте йому щось робити самостійно: вимити посуд, протерти пил, полити квіти. Це навчить дитину зосереджуватися, займаючись справою, доводити його до кінця.
4
З раннього віку заохочуйте захоплення малюка, його прагнення навчитися високо стрибати, кататися з гірки, лазити по деревах. Улюблені заняття і фізична активність дозволять йому нормально розвиватися, вірити в свої сили, навчать долати перешкоди. Зробіть так, щоб дитина брав участь у рухливих і рольових іграх з дітьми. Раннє спілкування в дитячому колективі допоможе легше адаптуватися до шкільного життя.
5
Ніколи не пов'язуйте своє ставлення до дитини з його шкільними успіхами. Малюк повинен знати, що на добре ставлення і любов батьків до нього не можуть вплинути ніякі події та оцінки. Ця впевненість дозволить йому спокійно переживати невдачі. А успіхи в школі безпосередньо залежать від психологічного стану і самопочуття дитини.