Як виміряти ємність. Як вимірюється ємність акумулятора.

Найчастіше необхідність виміру ємності виникає у власників автотранспорту при перевірці працездатності акумуляторів. Є кілька простих кроків, щоб вірно виміряти їх ємність .
Інструкція
1
Акумулятор являє собою хімічний джерело струму, в якому електричний струм виробляється за рахунок хімічних реакцій, що протікають в акумуляторі.
2
Таким чином, принцип дії акумулятора мало чим відрізняється від звичайної батарейки. Ємність акумулятора - це кількість електрики, яка може видати новий або повністю заряджений акумулятор.
3
Ємність акумулятора вимірюється в ампер-годинах або міліампер-годинах. Так, якщо ємність акумулятора становить 2000мА-год (міліампер-годин), це означає, що акумулятор зможе видавати струм 2000 міліампер протягом 1 години або 200 міліампер протягом 10 годин.
4
Для визначення ємності, акумулятор необхідно спочатку повністю зарядити, потім розрядити заданим струмом і простежити час повної розрядки акумулятора. Потім потрібно вирахувати твір струму на час, за який розрядився акумулятор, отримана величина і буде ємність ю акумулятора.
5
Аналогічним чином вимірюється ємність батарейки. Сенс вимірювання ємності акумулятора або батарейки полягає в тому, що можна дізнатися час, за який акумулятор або батарейка повністю розрядяться. Після цього акумулятор зажадає перезарядки, а батарейка прийде в повну непридатність.