Як відрегулювати запалювання стробоскопом.

Правильно відрегульований кут випередження запалювання - запорука стійкої роботи двигуна та мінімального експлуатаційної витрати палива. Скористайтеся оптичним способом і налаштуйте мотор вашого автомобіля за допомогою стробоскопа.
Вам знадобиться
  • - стробоскоп для настройки двигунів;
  • - комплект автомобільного інструменту;
  • - діелектричні рукавички.
Інструкція
1
Для регулювання запалювання викотите автомобіль з гаража. Уникаючи перешкод від прямого сонячного світла, виберіть для роботи другу половину дня. Огляньте стробоскоп і переконайтеся у відсутності на його корпусі механічних пошкоджень. Пам'ятайте, що контакт з ланцюгом високовольтного перетворювача приладу здатний нанести вам серйозну травму.
2
Заглушите двигун автомобіля. Використовуючи затискачі і дотримуючись полярності, підключіть прилад до акумуляторної батареї. Уникаючи короткого замикання в разі помилкового з'єднання контактних проводів, звірте свої дії з доданою до приладу інструкцією. Закріпіть сигнальний кабель на дроті, з'єднаному зі свічок першого циліндра і утворюючим ємнісний зв'язок зі стробоскопом.
3
Розташуйте дроти, виключивши їх потрапляння в рушійні частини машини. На маховику або шківі колінчастого вала знайдіть позначку, нанесену білою фарбою. Визначте аналогічну маркування на корпусі двигуна. Зніміть з себе металеві предмети: годинник, браслет, ланцюжок і т.д. Переведіть важіль коробки передач автомобіля в нейтральне положення.
4
Одягніть діелектричні рукавички. Виключіть будь-який контакт частин тіла та елементів одягу з рухомими деталями механізму. Заведіть мотор автомобіля і дайте йому прогрітися, домігшись стійких оборотів холостого ходу. Ослабьте болт кріплення, що запобігає поворот трамблера.
5
Направте лампу стробоскопа на шків колінчастого вала, висвітлюючи мітку на його корпусі і ризику на двигуні. Неспеша обертайте корпус трамблера в певному напрямку, домігшись суміщення маркувальних штрихів. Заглушите мотор і відключіть стробоскоп. Зафіксуйте корпус трамблера, затягнувши кріпильний болт.
6
Перевірте регулювання запалювання в динаміці, розігнавши автомобіль до 50 км/год на горизонтальному ділянці дороги. Різко натисніть на педаль газу. Детонаційні стуки, що тривають не більше двох секунд, сигналізують про позитивний результат вашої роботи.