Як піднятися на найвищу гору.

Не так давно сходження на вершини гір було спортом виключно альпіністів-професіоналів. Сьогодні все змінилося, і культура активного відпочинку та екстриму зробили альпінізм захопленням, доступним для всіх.
Вам знадобиться
  • - спорядження для альпінізму
Інструкція
1
Високогірний туризм дозволяє випробувати ні з чим не порівнянні гострі відчуття. Сходження на гору передбачає подолання всіляких перешкод, які наповнюють гірський рельєф: круті схили зі снігу, льоду і скель різних рівнів небезпеки і складності.
2
Щоб піднятися на високу гору, пройдіть курс базового навчання, отримавши знання техніки безпеки. Приєднуйтеся до школи альпінізму, наприклад, в Туральп.
3
Приділіть особливу увагу спорядженню, від якого залежить здоров'я і часто життя альпініста. Обладнання має бути міцним і мати при цьому невелику вагу, бути вологостійким, дозволяти швидку заміну при виникненні несправності.
4
У підготовці групового спорядження ваша участь не потрібно, якщо ви, звичайно, не інструктор групи. Але про особисте спорядженні подбайте самостійно. Обзаведіться рюкзаком для складання необхідних речей. Тканина, з якої він зшитий, має бути міцною, а місткість становитиме від 80 до 100 кілограмів. Краще рішення - анатомічний рюкзак з товстим поясним ременем і дюралюмінієвим каркасом.
5
Для захисту голови від бурульок та каменепадів, часто зустрічаються в горах, візьміть альпіністської каску. Льодоруб допоможе вам у створенні штучних точок опори при виконанні підйому і спуску. Перевагу краще віддати суцільнометалеву знаряддю, так як в самий невідповідний момент дерев'яна ручка льодоруба може зламатися. Рекомендована різновид інструменту - айсбайль, що має більш зручну укорочену ручку і молоток замість лопатки. Одним із предметів першої необхідності є також палиці-телескопи. Вони полегшують підйом і спуск.
6
Подбайте про систему, до якої кріпиться страхувальний трос. Вона складається з так званої альтанки - ременів навколо поясу і стегон, грудної обв'язки. Дані деталі об'єднуються за допомогою блокування - краю п'ятиметрової основної мотузки. Вибирайте м'яку блокування, щоб вам було комфортно в системі.
7
Також для підкорення вершини знадобляться кішки - спеціальна металева платформа, що імітує котячі пазурі. Ніколи не кріпите їх на взуття з низьким гомілкостопом, інакше ви ризикуєте залишитися в горах босоніж.
8
Не забудьте про пусковий пристрій і карабін. Спусковий пристрій дозволяє спускатися по мотузці, коли потрібно фіксуючи положення. Карабіни служать блокуючим елементом, коли доводиться що-небудь з'єднати, наприклад, гак з мотузкою.
Робота на виробництві часто пов'язана з небезпекою і ризиком для життя. Будівельний майданчик, ливарний цех, вугільна шахта - всі ці місця відрізняються особливими умовами, які вимагають дотримання техніки безпеки. Для цих цілей виробничі стандарти передбачають застосування спеціальних захисних пристосувань. Одне з таких засобів - каска.

Для чого потрібна каска

В умовах промислового виробництва травми голови відбуваються досить часто. Нерідко вони призводять до тяжких наслідків, які можуть надовго вивести працівника з ладу. Причинами травм можуть бути самі різні предмети, які падають з висоти.
Дошки, балки, інший вантаж, переміщуваний по повітрю, неправильно закріплений інструмент - все це цілком може призвести до виробничого травматизму.
Чим загрожує падіння на голову масивних предметів? Це може призвести до важкого перелому кісток черепа і навіть шийних хребців. Можливо обширне ураження головного мозку без зміщення та перелому кісток, що саме по собі може викликати внутрішню кровотечу і порушити роботу різних відділів мозку. Слід пам'ятати, що навіть легкий струс мозку не проходить для людини без последствій.Чтоби захистити голову працівника під час виконання виробничих робіт, стали застосовувати захисні каски. Вперше ці пристосування з'явилися в галузях, де займаються видобутком корисних копалин. Згодом каски стали широко використовуватися в лісовій промисловості, у будівництві та металургії. Це дозволило багаторазово знизити виробничий травматизм і зберегло не одне життя.

Каска: ефективний засіб захисту голови

Правила безпеки наказують використовувати каски скрізь, де існує небезпека отримання людиною травми від падіння на голову предметів. Однак варто знати, що значна частина травм голови відбувається, коли сторонній предмет вдаряє не вертикально, а збоку. Ця особливість також враховується при розробці різних конструкцій захисних касок.Но захист від ударного навантаження - не єдине призначення каски. Вона може оберегти і від інших негативних впливів, наприклад, від ураження електричним струмом, опіків кислотою або від впливу високих температур.
Захисні каски для працівників різних спеціальностей мають свою конструкцію і виготовляються з найбільш відповідних матеріалів: поліетилену, вініпласту, текстоліту або склопластику.
Каска влаштована так, щоб вона могла обмежувати силу удару і розподіляти її по значній площі. Для цієї мети каски постачають амортизуючим пристроєм, що повторює форму голови. Корпус цього засобу захисту виконують дуже твердим, надаючи йому округлу і обтічну форму, яка не має гострих кутів. Каска виготовляється з таким розрахунком, щоб вона могла витримувати сильну деформацію. Внутрішня оснастка пристрої дуже ефективно гасить енергію удару.