Як купити літню гуму.

З настанням весняно-літнього сезону перед автолюбителями постає завдання вибору шин для автомобіля. Безпека водія та пасажирів в чому залежить від якості покришок та відповідності їх дорожнім умовам в літній період.
Інструкція
1
Літні шини відрізняються від зимових не тільки малюнком протектора, але і якістю матеріалу, з якого вони виготовляються. Для виробництва зимових покришок використовують гуму більш м'яких сортів. Влітку така гума буде втрачати свої властивості, сильно розм'якшуючись в спеку, і перестане забезпечувати нормальне зчеплення коліс з дорогою. Ось чому так важливо своєчасно проводити заміну гуми.
2
Вибираючи літню «взувачку» для своєї машини, зверніть увагу на малюнок протектора. Найкраще зчеплення забезпечує шина з асиметричним малюнком. Чим більше його глибина, тим легше буде керувати автомобілем на мокрій дорозі. Крім того, на літню гуму часто наносяться канавки, «виштовхують» воду з-під коліс при русі. Про наявність таких канавок свідчить позначення «Rain» (дощ), або «Aqua» (вода). Для сухого асфальту більше підходять покришки з V-подібним малюнком протектора. Однак, і той, і інший малюнки прийнятним для літніх шин.
3
Обов'язково з'ясуйте типорозміри шин, придатних до використання на вашому автомобілі. Дана інформація повинна міститися у технічній документації транспортного засобу. Нерідко в ній зазначено декілька типорозмірів. В цьому випадку при виборі покришок керуйтеся правилом: взимку краще встановлювати більш вузькі шини, влітку - ширше.
4
Чи не відступайте від зазначених типорозмірів, в іншому випадку, знизиться безпека експлуатації автомобіля. Якщо ж коло шини відрізнятиметься від стандартної, показання спідометра втратять точність.
5
Подивіться на бічну поверхню шини, щоб дізнатися індекс швидкості і навантаження, який має, наприклад, такий вигляд: «95Т». Щоб вибрати підходящий тип шини, скористайтеся наведеною таблицею. Так, в нашому прикладі «95» позначає, що навантаження на одну шину становить 690 кг, а буква «Т» вказує на максимальну швидкість 190 км/ч. Якщо ваша машина не здатна розвивати швидкість вище 160 км/ч, не купуйте дорогі шини з високим швидкісним індексом.
6
Важливою характеристикою покришок є можливість їх балансування. Якщо гума не балансується на справних дисках, верніть її продавцеві як браковану. Незбалансована шина викликає знос і биття на високій швидкості.