Як робити стільниці з каменю. інструкція з напилювання рідкого каменю.

Стільниці зі штучного каменю завоювали свою популярність з причини безумовного зручності при використанні. Такі поверхні неможливо подряпати або залити, ні слідів, ні плям не залишиться. Їм можна надати будь-яку форму, розмір при цьому ролі не грає. Товщина, довжина, ширина, вигини - можливі всі варіації стільниці з каменю.
Вам знадобиться
  • Рідкий або листової штучний камінь, шліфувальна машинка, дриль, пила.
Інструкція
1
Штучний камінь - це спеціальний склад з полімерних смол і натуральної мармурової крихти. Він міцний, але при цьому його можна свердлити і робити необхідні вирізи. На ринку цей матеріал представлений двома видами: рідким і листовим. Використання будь-якого виду призведе вас до одного і того ж кінцевого результату, просто технології їх виготовлення абсолютно різняться.
2
Використовуйте технологію рідкого каменю, яка не має ніяких відходів. Добре при цьому мати спеціальну форму для заливки. Камінь заливається в заготовку і твердне. Вам залишається тільки дістати її і встановити на кухонні меблі. Безумовне зручність в тому, що ви будете мати стільницю цілком, без жодних стиків і швів, разом з цільної мийкою.
3
При відсутності форми зробіть з точних кресленнях заготовку з ДСП, МДФ або фанери. Добре прогрунтуйте її спеціальним складом в колір каменю. Після повного висихання зробіть товстим шаром напилення рідким каменем і після затвердіння ретельно відшліфуйте до ідеальної гладкості. Ніяких шорсткостей залишитися не повинно.
4
Для роботи з використанням технології листового каменю зробіть спочатку каркасну основу з ДСП - і потім за допомогою спеціального клею наклейте на неї листи каменю. При цьому будьте дуже уважні на стиках, щоб краї не розходилися. По цих місцях можна додатково пройти тонким шаром пломбиратора, але необов'язково. Головне, відшліфувати потім настільки, щоб шви не тільки не відчувалися під пальцями на дотик, але були невиразні і для очей.
5
Врахуйте, що стійкість рідкого і листового каменю до температури різна. Якщо цей фактор для вас принциповий, то пам'ятайте: листовий камінь стає м'яким при температурі 160оС, а рідкий втрачає свої властивості тільки після 600оС.
6
Самостійне виготовлення стільниці таїть в собі багато труднощів і перешкод. Відсутність необхідної форми, складність її виготовлення в кустарних умовах, недостатність шару напилення, поява залишкових повітряних бульбашок при заливці, можливість стерти чималий шар каменю при домашньої шліфовці - це тільки мала їх частина. Тому краще складіть доскональний креслення стільниці та закупите готову плиту необхідного розміру. За схемою випиляєте на ній необхідні отвори самостійно або попросіть зробити це для вас на виробництві.