Як вивчити базові фотоефекти в фотографії.

Завдяки розвитку цифрової техніки зробити цілком якісні фотографії може навіть людина, що не володіє спеціальними знаннями в цій області. Але тому, хто хоче робити художні фотографії, не обійтися без знання методик, що дозволяють отримувати різні фотографічні ефекти.
Вам знадобиться
  • - ефектні світлофільтри;
  • - фоторедактори.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте серйозно займатися художньою фотографією, вам знадобиться хороший дзеркальний фотоапарат. Отримати за допомогою звичайної «мильниці» якісні фотографії дуже складно, а в багатьох випадках і неможливо. Проте, навчитися створювати основні фотоефекти можна навіть на фотографіях, зроблених простим побутовим фотоапаратом.
2
У сучасній фотографії фотоефекти створюються двома способами. У першому випадку необхідний ефект досягається в процесі зйомки шляхом використання світлофільтрів та інших пристосувань. Так, дуже часто фотографи використовують так звані ефектні світлофільтри, що дозволяють отримувати, наприклад, красиві хрестоподібні, зірчасті і т.п. промені на які потрапили в кадр джерелах світла.
3
За допомогою світлофільтрів можна отримувати ефекти м'якого фокуса, коли фотографія виглядає злегка розмитою. Для розмиття фокуса можна використовувати звичайний захисний фільтр, на який наноситься тонкий шар вазеліну. Центр скла залишається чистим, до країв кількість вазеліну збільшується. В результаті на фотографії злегка змазаними виходять тільки краю, а центральна частина залишається у фокусі.
4
У другому варіанті потрібні фотоефекти отримують шляхом обробки фотографії на комп'ютері в графічних редакторах. Можуть використовуватися як широко відомі програми - зокрема, Adobe Photoshop, так і спеціальні фоторедактори. Останні зручні тим, що в багатьох з них передбачена можливість застосування вбудованих фотоефектів. Це дозволяє домогтися потрібного результату парою кліків мишки.
5
Одним з найбільш часто застосовуваних фотоефектів є створення колажів - наприклад, накладення зображення людини на якийсь фон. Ви можете сфотографуватися на вулиці вашого міста, вирізати в Фотошопі своє зображення і вставити його на фотографію вулиці в Парижі. При якісній роботі тільки експерт зможе зрозуміти, що використаний ефект накладення.
6
При роботі з Adobe Photoshop вам знадобиться версія SC5. У ній поліпшені багато можливості колишніх версій, додані деякі нові. По роботі з Фотошопом є безліч докладних керівництв, в яких описані всі етапи створення потрібних ефектів.