Як відучувати дитини від памперса.

Ні єдиних стандартів, що визначають вік, коли використання одноразових підгузників неприйнятно. Зазвичай батьки орієнтуються на вміння дитини користуватися горщиком, і ці два процеси відбуваються паралельно і в кілька етапів.
Інструкція
1
Визначтеся з термінами. Можна починати відучувати дитину від памперса ще до року - висаджувати над раковиною. Мінусом такого способу є те, що не кожна дитина швидко опановує навичками і починає проситися самостійно. Часто цей період затягується дуже надовго і мамі доводиться постійно ходити з ганчіркою, прати речі і меблі. Другий варіант - дочекатися, коли малюк подорослішає і буде готовий. Поняття фізіологічної зрілості ґрунтується, на здібності малюка терпіти, і відноситься ближче до дворічного віку. Коли починати привчання до горщика - справа індивідуальна.
2
Висаджуйте дитину на горщик в певний час. Пропонуйте малюкові сходити на горщик після кожного прийняття їжі, перед прогулянкою, сном і протягом дня. Не відмовляйтеся від памперса відразу - пробуйте «висаджуватися», знімаючи його, як труси.
3
Хваліть малюка. Закріплюйте результат похвалою. Не слід півдня розсипати компліменти і захоплюватися дитиною, яка самостійно попросився на горщик. Але похвалити і пояснити за що - обов'язково.
4
Залишайте памперс на ніч і на прогулянку. Якщо дитина вже проситься на горщик і будинку обходиться без памперса , то подстрахуйтесь ще деякий час на вулиці і під час сну. Не квапте події - дитина ще не цілком володіє собою і не завжди може контролювати сечовипускання. Особливо часто це може проявлятися в новій обстановці або коли малюк чимось захоплений.
5
Ніколи не сваріть дитину за мокрі штанці. Негативна поведінка може привести до розладів сечовипускання. Навіщо лаяти малюка за те, в чому винні батьки. Проаналізуйте свою поведінку - чи не занадто рано ви почали відучувати дитину від памперса , чи готовий малюк.
6
Поступово відмовляйтеся від памперсів. Почніть з прогулянок - в теплу пору на дитині має бути мінімум одягу, яку в разі чого легко зняти або поміняти. Останнім знімайте памперс на ніч.
Багато батьків задаються питанням, як і коли краще відучувати малюка від підгузників в нічний час. Рекомендацій про те, як відучити дитини вночі від памперса, безліч, але варто виділити деякі моменти, які допоможуть зберегти здоров'я, сили і нерви батьків і малюка.
Інструкція
1
Запитання «горщика» завжди займали верхні рядки «хіт-параду» дитячих проблем. І якщо вдень батькам (з різним ступенем успіху) все більш-менш зрозуміло, то відучити дитини від памперса вночі часто викликає розгубленість. Та й проблема, власне, не стільки в часто демонізіруемих памперсах, які, справедливості заради, значно спростили побут, скільки в усвідомленому контролі за сечовипусканням.
2
Найважливіший рада, яку можна дати в цьому питанні - не варто поспішати, озираючись на дітей знайомих і сусідів. Звичайно, кожній мамі неприємно усвідомлювати, що її малюк відстає від однолітків, але у кожного дитини свої тимчасові рамки розвитку. Тільки тоді, коли сечовий міхур малюка досягне розмірів, здатних вміщати достатню кількість рідини, і м'язи, що відповідають за утримання сечі наберуть необхідну силу, а мозок - «дозріє», має сенс знімати памперс на ніч. В іншому випадку - ви тільки дарма зіпсуєте собі й дитині сон і нерви.
3
Здатність контролювати сечовипускання у дітей розвивається в середньому між півтора і трьома роками, а остаточно рефлекс закріплюється в чотири роки. Деякі дослідження вказують на кореляцію між регуляцією сечовипускання і здатністю самостійно, ставлячи по черзі ноги, підніматися по сходах, що, швидше за все, пов'язано з розвитком м'язів сечового міхура.
4
У кожному разі, якщо протягом дня дитина стабільно сам проситься і ходить на горщик, то можна спробувати відмовитися від «нічного памперса». Якщо ж стабільності поки не спостерігається, то час ще не прийшов.
5
По суті, відучувати від памперса особливо і не треба, головне правильно вибрати час, і трішки підтримати, як ви допомагали, коли малюк робив перші кроки - адже це було його рішення, він «дозрів». Так і тут. Пара нескладних рекомендацій, будемо сподіватися, допоможуть вам в цій непростій справі.
6
По-перше, слід обмежити споживання рідини ввечері. Це ні в якому разі не означає, що дитині слід відмовляти в питво, просто поступово скорочувати обсяги. Крім того, не пропонувати на ніч сечогінних напоїв.
7
По-друге, якщо дитина прокидається або перевертається уві сні, то можна запропонувати йому сходити в туалет. Не більше. Заводити будильник, смикати дитини кожні дві години, бездумно виробляти рефлекс не потрібно, а іноді й небезпечно - може розвинутися енурез та інші невротичні стани. Побережіть сили і нерви для інших цілей.
8
Ну і звичайно, запасіться терпінням. Головне - не намагайтеся фанатично домогтися «мети», іноді розумніше на час «відступити» і тоді все вийде.