Як відзначити католицький Великдень.

Пасха відноситься до найбільш важливих релігійних свят не тільки в православній, а й в католицькій церкві. Однак у католиків є свої звичаї і традиції, якими супроводжується цей урочистий для віруючих день.
Інструкція
1
Так звані практикуючі католики, які регулярно відвідують церкву, повинні починати своє святкування Великодня з меси, проведеної в ніч з суботи на неділю перед знаменним днем. Великдень у католицтві вираховується за григоріанським календарем і зазвичай потрапляє на дату більш ранню, ніж православне свято. У деякі роки вони збігаються.
2
Важливий компонент свята - це фольклорні елементи, що стали частиною традиції навіть для тих мешканців католицьких країн, хто не відвідує церкву. До них відносяться традиційні великодні страви, насамперед, яйця. Традиція фарбування курячих яєць розвинена не у всіх католицьких країнах. На сучасному столі їх найчастіше заміняють яйця з шоколаду. Традиційна страва на великодньому столі у Франції та Німеччині - це ягня. У Німеччині він може супроводжуватися або замінюватися солодким бісквітом, випеченим у формі баранчика. Це символи мають багато в чому язичницьке коріння і символізують жертовну тварину, згодом стало частиною християнської традиції. В Італії на Великдень випікають спеціальні кекси, за зовнішнім виглядом і складом схожі на російські паски.
3
Символіка у вигляді тварин взагалі часто присутня у великодньому традиції католиків. У Франції таким елементом стає курка. Найчастіше шоколадна квочка продається разом з яйцями і подається як десерт. Такий персонаж, як Великодній кролик, використовується в оформленні будинків і дитячих установ. Також на Великдень у будинках встановлюють букети свіжих квітів і розвішують омелу - символ, популярний і на Різдво.
4
Цікавим розвагою для дітей стає так звана полювання за яйцями. Шоколадні яйця батьки ховають в будинку або в саду, а дитина повинна їх розшукувати. Такі розваги часто організовуються спільно, наприклад, кількома сім'ями сусідів для своїх дітей.