Як жити в лісі.

Жити в лісі - це систематично боротися за виживання. Багатьом відома історія пустельників-старовірів Ликових, які з власної волі оселилися далеко від людей в глухій тайзі і змогли не тільки вижити, а й облаштувати невеликий хутірець повністю забезпечуючи себе продуктами харчування і всім необхідним для життя.
Інструкція
1
Жити в лісі можна тимчасово або поселитися в ньому постійно. У кожному разі в першу чергу буде потрібно місце для ночівлі та притулок, щоб сховатися від негоди і захиститися від диких звірів.
2
Якщо ви приїхали в ліс для роботи, наприклад, заготовлювати дрова, лікувальні трави, гриби, ягоди, для тимчасового проживання можна спорудити курінь з підручних матеріалів або вирити землянку, що більш надійно в плані укриття від диких звірів. Для постійного проживання буде потрібно житло більш міцне. У лісі багато будівельного матеріалу. При цьому абсолютно не обов'язково валити дерева з кореня. Цілком достатньо хмизу, з якого можна побудувати надійну хатину.
3
Важливою задачею є прожиток. Для короткочасних робіт можна взяти з собою суху провізію, крупи, масло, чай, цукор, консерви, продукти швидкого приготування. Провізії вистачить на якийсь проміжок часу.
4
Для постійного проживання провізію доведеться добувати. Ліс - це джерело корисних трав, які цілком підходять для вживання в їжу і володіють великою поживною цінністю. Лісова лілія, або саранка - це рослина, яка містить живильне цибулину, придатну для вживання в їжу. Папороть росте практично повсюдно, у вареному, смаженому, печеному вигляді придатний для втамування голоду. Гриби, ягоди, дичину - все це багатства лісу, які допомагають вижити отшельнику, що оселився в тайзі. Лікарські рослини: солодка, оман, подорожник, хвоя допоможуть відновити нестачу вітамінів і зарядитися енергією. Влітку всю їжу можна вживати в свіжому вигляді, але при цьому не забувати робити заготовки на зиму, просушивши гриби, ягоди і трави.
5
Щоб систематично бути забезпеченими продуктами харчування, можна розробити невелику ділянку, очистивши його від корчів і трави, посіяти пшеницю або посадити невелике місто. Для збереження овочів досить викопати погріб або подпол в облаштованій хатині.
Зверніть увагу
Такий спосіб життя можна вести протягом тривалого часу, якщо з якихось причин немає бажання спілкуватися із зовнішнім світом. На жаль, щоб в лісі вижити, потрібно володіти відмінним здоров'ям, великою фізичною витривалістю і багато вміти, наприклад, змайструвати хатину, посадити город, знайти їстівні гриби і ягоди, але головне, потрібно вміти обходитися без лікарів, лікарських препаратів, без телевізора, інтернету , телефону та інших благ цивілізації.
Жителі мегаполіса прагнуть хоча б на вихідних вибратися туди, де повітря - це не вихлопні гази, а вода - НЕ каламутна рідина сумнівної складу. Але такі місця, де природа ще не підкорилася людині (наприклад, ліс), таять в собі безліч небезпек, і щоб ваш відпочинок не був зіпсований, потрібно пам'ятати про деякі важливі моменти.
Інструкція
1
Незалежно від того, з якою метою ви їдете в ліс, потрудіться знайти таке місце, де вже ступала нога людини, і ви не будете першопрохідцями. Лісова романтика в абсолютно дикому місці може обернутися катастрофою: ви зіб'єтеся з шляху, заблукаєте в болото, і шукай вітру в полі. Ви - не досвідчений лісник і навіть не житель лісової села, який регулярно ходить на полювання, риболовлю, за грибами. Ви житель міста, і краще не грати м'язами і хвалитися відвагою, а відправитися на спеціально обладнані бази відпочинку, де вам буде забезпечений безпечний відпочинок.
2
В лісі , крім ведмедів, лосів і грибників, живуть ще й комарі. Може бути, ви з ними не так часто стикаєтеся в місті, але на природі напевно будете заживо з'їдені, якщо не приймете потрібних заходів. По-перше, краще одягнутися так, щоб були закриті голова, шия. Вибирайте одяг з довгими рукавами і штани, що звужуються донизу. Особливо актуальні такі вимоги до одягу для тих, хто зібрався в ліс по гріби.Еслі ви виїхали на спеціально обладнане місце, де поряд немає ні заростей, ні боліт, то вам може вистачити і спеціальних засобів, що відлякують комарів і мошкару. Є кошти, які потрібно наносити до контакту з комахами, є й такі, які дозволяють зменшити реакцію на укуси і сприяють якнайшвидшому їх загоєнню.
3
Власне вид відпочинку ви вибираєте самі. Ліс надає безліч варіантів. Комусь хочеться покататися на човні по річці або озеру, хтось із задоволенням прогулюється лісовими стежками, комусь обов'язково потрібна риболовля, а деякі й збір грибів та ягід вважають найкращим відпочинком. Що б ви не робили, подбайте про безпеку. Не ходіть до лісу наодинці і збирайте таку компанію, щоб обов'язково були люди, які вміють плавати, орієнтуватися на місцевості, розбиратися в звіриних слідах і так далі. Самі теж почитайте літературу на тему ліси і відпочинку в лісі.
4
Як би ви не відпочивали, пам'ятайте, що господар тут - природа, і ви у неї в гостях. В лісі не можна шуміти - ви ризикуєте розполохати лісову живність. Якщо ви влаштували пікнік, потрудіться прибрати за собою, це не так складно, як може здатися. Ні в якому разі нічого не виливайте і не викидайте у водойми. Якщо збираєтеся розводити багаття, проконсультуйтеся у місцевих лісників або досвідченіших знайомих, де і як це краще робити, і замість того, щоб рубати деревце, краще зберіть хмиз.