Як в'язати за схемою.

В'язання - процес дуже захоплюючий і досить простий. Але тільки в тому випадку, якщо навчитися читати схеми, які додаються до тієї чи іншої моделі. Адже на перший погляд з цих дивних символів нічого незрозуміло. Насправді ж схема для в'язання має чітку структуру.
Інструкція
1
Перше правило - починайте читати схему для в'язання знизу вгору. Всі ряди вказуються поперемінно: спочатку зліва направо, потім справа наліво. Це правило необхідно неухильно дотримуватися, щоб при повороті роботи ряди від зазначених у схемі у вас не відрізнялися. Крім цього, тільки виконання даного правила допомагає правильно провязивать виворітні і лицьові сторони. Всі ряди, як правило, на схемі підписані. Якщо ж ви зіткнулися з позначенням кругового ряду, читати його і в'язати виріб відповідно потрібно справа наліво.
2
Все раппортов, тобто повторювані візерунки, згідно зі схемою, повинні повторюватися в ширину. Зазвичай у схемі раппорт виділяється окремими позначеннями так, що його добре видно. В процесі в'язання періодично перевіряйте походить Чи малюнок вашого вироби на той, який зображений у схемі.
3
Як правило, у схемі вказується, що необхідні кромочні петлі. Якщо ж подібної підказки ні, це не означає, що петель бути не повинно. Ви їх повинні робити самостійно завжди і без додаткових нагадувань. При в'язанні спицями кромочні петлі можуть бути виконані в будь-якій техніці - в дві нитки, з крутінням, чергуванням і т.д. Вибирайте той, який зручний саме вам. Якщо ж ви в'яжете гачком, в ролі кромок петель виступатимуть повітряні петлі підйому.
4
Зазвичай у схемі поруч з малюнком вказані літерні значення. Розшифровуються вони досить просто. Так, наприклад, буква п. Позначає слово «петля», р. - «Ряд». Поширені осіб. і вив. - Це не що інше, як «лицьові» і «виворітні». Читайте схему уважно, адже зазвичай поруч зі скороченнями вказується і повна розшифровка наведених скорочень.
5
В'язати по символам, зображеним на схемі, простіше простого. Як правило, поруч зі схемою є визначення того, що ці малюнки означають. При в'язанні гачком здебільшого використовуються базові візерунки. Наприклад, стовпчик з накидом виглядає як паличка з перпендикулярної лінією зверху. Стовпчик з двома накидами - точно така ж паличка тільки з двома перпендикулярними перетинами. Повітряна петля - це точка, стовпчик без накиду - хрестик і т.д.
6
Схема в'язання узорів спицями виглядає дещо інакше. Наприклад, ви хочете зв'язати візерунок «шахматка». Для цього вам знадобиться схема, яка являє собою таблицю, розділену на квадратики. Вони позначають кількість петель у візерунку. Щоб розуміти де які петлі ви повинні використовувати, уважно подивіться на схему. Там все розписано. Вона може виглядати як табличка, де чергуються порожні квадратики і квадратики з крапкою посередині. Це означатиме, що необхідно по черзі в'язати виворітні (порожні клітини) і лицьові (клітини з точкою) квадрати візерунка.
Корисна порада
Це тільки здається, що розібратися в малюнках схеми практично неможливо. Насправді все досить просто. Варто зв'язати хоча б одну річ, як ви навчитеся розуміти ці схеми, ледь тільки глянувши на них.