Як вирішити, їсти чи не їсти м'ясо.

Раціональне харчування - це баланс вуглеводів, білків, вітамінів і мінералів. Все це можна отримати з їжі рослинного і тваринного походження. Однак прихильники вегетаріанства стверджують, що їсти м'ясо шкідливо для здоров'я. Лікарі-дієтологи дотримуються іншої думки.
Інструкція
1
Надмірне вживання м'яса шкодить здоров'ю. Але відмовлятися від нього зовсім все-таки не варто. М'ясо містить весь спектр амінокислот, життєво необхідних для організму. Крім того, білок тваринного походження практично неможливо замінити рослинним.
2
Суворого вегетаріанства можна дотримуватися лише короткочасний період, наприклад, під час Великого посту, але навіть в ці дні вагітні жінки, немічні, хворі люди можуть порушити строгий пост, що не рахується гріхом.
3
Частково м'ясо можна замінити соєю - це один з видів рослинних продуктів, багатих амінокислотами. Але дієтологи рекомендують її приймати тільки як продукт, що доповнює м'ясо. Надмірне надходження сої може викликати біль у печінці, нудоту, головний біль.
4
Крім того, вважається, що горіхи також можуть стати замінниками м'яса. На жаль, білок, який надходить з них, належить до продуктів рослинного походження і не може повністю замінити білок тваринного походження, тому горіхи можна вживати як їжу, яка доповнює м'ясо, овочі, фрукти.
5
М'ясо людина почала вживати ще в часи льодовикового періоду. До цього прийнято вважати, що основою харчування була їжа рослинного походження. Як тільки стародавня людина скуштував м'ясо, назавжди для себе вирішив, що рослинна їжа буде тільки гарніром.
6
Зловживати м'ясом все ж не варто. Дорослій людині достатньо вживати 150 г м'яса 3 рази на тиждень. У літньому віці цю порцію потрібно скоротити удвічі. Червоне м'ясо підходить особам, які не страждають хронічними захворюваннями і порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту.
7
Особам, які страждають захворюваннями печінки, подагру, порушеним травленням, цукровим діабетом краще вживати біле м'ясо кролика, курки, індика, вона вважається дієтичним і значно легше засвоюється організмом.
Зверніть увагу
Кожен самостійно вирішує, їсти чи не їсти м'ясо, але при цьому слід порадитися з лікарем і звернутися до дієтолога, щоб скласти повноцінний раціон харчування, який буде відповідати здоровому способу життя і підтримувати добре самопочуття.