Як ремонтувати жорсткі диски для комп'ютерів. Як можна відключити жорсткий в системі.

Жорсткий диск, він же вінчестер і HDD, призначений для довготривалого зберігання інформації. Ємність сучасних дисків досягає сотень гігабайт, на них може розміститися дуже великий обсяг даних. Тому поломка диска стає для користувача дуже неприємним сюрпризом.
Вам знадобиться
  • - утиліти перевірки і відновлення диска.
Інструкція
1
Поломки жорсткого диска слід розділити на механічні та програмні. Перші, як правило, виникають при сильному поштовху або ударі працюючого комп'ютера. Вінчестери настільних комп'ютерів менш захищені, ніж жорсткі диски ноутбуків, тому при ударі легко виходять з ладу. Самостійний ремонт механічних пошкоджень вінчестера не має сенсу. По-перше, він дуже складний, вимагає відповідних знань і навичок, проводиться в спеціальній кімнаті з очищеним від пилу повітрям. По-друге, навіть відремонтувавши диск, ви не зможете бути впевненими в його надійності. Якщо на диску є важлива інформація, віднесіть його в майстерню, що займається відновленням даних. Якщо цінної інформації немає, простіше замінити вінчестер новим.
2
Програмні неполадки зустрічаються частіше механічних і полягають у втраті службової інформації, завантажувального запису і т.д. Причиною, як правило, є збої в електроживленні. У сучасному вінчестері основна частина керуючих їм мікропрограм знаходиться не в ПЗУ (постійний запам'ятовуючий пристрій), а на самому диску. У тому випадку, якщо після збою комп'ютер не бачить диск, його треба відформатувати програмою Diskedit, стерши всю інформацію.
3
Працює утиліта Diskedit з-під DOS, що створює певні труднощі. Зокрема, вам знадобиться завантажувальна дискета, створена в Windows 98 або Windows ME. Не обов'язково встановлювати ці системи, пошукайте образ дискети в інтернеті. Завантажитеся під DOS, запустіть утиліту. Про тонкощі роботи з нею почитайте у відповідних статтях.
4
Відновити роботу диска після серйозних збоїв може низькорівневе форматування. Щоб його виконати, потрібна відповідна утиліта, її можна знайти на сайті виробника вінчестера. Низькорівневе форматування теж виробляється з-під DOS. Запустіть завантажену з сайту виробника утиліту, знайдіть в її опціях потрібний пункт - low level format, zero writes або щось подібне. Запустіть форматування, після його закінчення диск повинен заробити.
5
Провести перевірку ще працюючого диска можна за допомогою безкоштовної утиліти HDDScan. Вона покаже кількість пошкоджених і збійних секторів диска, ви зможете оцінити, чи можна на цьому диску зберігати важливі дані.
Усунення несправностей мотоцикла «Восход» річ цілком посильне будь мотолюбителів за наявності деяких навичок і вільного часу. Встановіть причину поломки свого мотоцикла і визначте обсяг майбутніх робіт.
Інструкція
1
Оберіть місце для ремонту «Сходу». Це може бути гаражний бокс, стоянка, двір будинку. Надійно зафіксуйте мотоцикл, щоб уникнути його падіння і отримання травм. Запасіться всім необхідним інструментом, який може знадобитися в процесі обслуговування, і приготуйте запасні деталі, що підлягають заміні у зв'язку із закінченням терміну роботи.
2
Ознайомтеся з керівництвом по експлуатації даного мотоцикла, вивчіть контрольні показники вимірювальних приладів. Дотримуйтесь техніку безпеки: надягніть рукавички, захисні окуляри і робочий комбінезон з неспаленої тканини. Щоб уникнути пожежі від'єднайте паливний бак і помістіть його в безпечне місце.
3
Огляньте всі вузли та агрегати мотоцикла ретельно. Приділяйте особливу увагу гальмівній системі і важливим деталям. У разі необхідності розберіть необхідні деталі і розкладіть їх на розправленому брезенті, туди ж покладіть і комплектуючі: болти, шайби, гайки.
4
Перевірте герметичність трубопроводів та ізоляцію електрообладнання. Намагайтеся проводити всі роботи разом з напарником. Вибирайте собі в помічники досвідченого фахівця, який завжди зможе проконтролювати окремі моменти або підстрахувати в разі виникнення складних ситуацій.
5
Здійсніть чистку каналів подачі повітря і палива. Змонтуйте розібрані деталі назад. Надійно затягніть всі вузли, щоб ті не від'єдналися при їзді. Після складання перевірте функціональні спроможності мотоцикла.
6
Регулярно профілактику «Сходу», двічі на рік міняйте масло і обслуговуючі приналежності. При постійному догляді за своїм транспортом поломки в самий невідповідний момент стануть траплятися рідше. І навіть старенький мотоцикл може прослужити довгий час. При виникненні серйозних ситуацій звертайтеся до спеціалізованого центру з обслуговування мотоциклів, де після ремонту нададуть гарантію на кваліфіковане відновлення вашого байка.