Як позбутися від заїкання. Як лікувати заїкання у дорослих в домашніх умовах.

Заїкання - це порушення функції мови, що характеризується частим повторенням або пролонгацією різних звуків, складів, або слів. Також людям страждаючим заїканням властиво розмовляти з частими зупинками або невпевненістю в мові. Діагноз людині ставиться, коли дані симптоми значні. Немає жодного хворого, який би не хотів позбавитися заїкання.

Існують наступні методи лікування заїкання:

  1. Традиційний. Основоположним принципом його є застосування дихальних вправ. Найвідоміша методика - дихальна гімнастика Стрельникової. Найбільш ефективним є вправа «Насос». Початкове положення: спина пряма, руки опущені. Потім трохи нахиліться вперед, розслабте шию. Руки і голова повинні бути опущені. Глибоко вдихніть носом, уявивши, що нюхаєте підлогу. На видиху трохи підніміть. Потім знову нахиліться і повторіть вправу 8 разів. Після цього зробіть п'ятисекундний перерву і продовжуйте. Оптимальний варіант - 12 разів по 8 вдихів. Однак, не варто в перший же день напружуватися в повній мірі. Навантаження потрібно збільшувати поступово. рекомендується виконувати вправу після сніданку та вечері.
  2. Нетрадиційний. Суть цього методу полягає в точковому масажі окремих ділянок тіла. Спочатку потрібно знайти точку, на якій буде проводитися масаж. Якщо при натисканні на неї, хворий відчуває різкий біль і ломоту, то це вона і є. Але потрібно врахувати, що такий біль не повинна виникати безпосередньо при самому масажі. Проводите кругові рухи великим або вказівним пальцем, плавно натискаючи на массируемую точку. Силу тиску необхідно постійно міняти - слабке, чергувати сильним. Масаж однієї точки триває від 3 до 5 хвилин. У перші 2-3 дні можна масажувати тільки дві перші точки, а потім кожен день додавати ще по дві. Один курс складає 15 процедур. Після першого курсу потрібно брати двотижневу перерву, а між другим і третім - півроку. Позбавитися заїкання можна вже після першого курсу. Це залежить від самого хворого, його бажання вилікуватися, а також від форми заїкання.
  3. Медикаментозний. Він заснований на прийомі спеціальних препаратів, які гальмують психіку. Проте в даний час учені не рекомендують лікувати заїкання таким методом через істотні побічних ефектів, таких як алергія, нудота, головний біль, дратівливість і багатьох інших.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=chXPsYpUREg