Як користуватися телефонними базами даних.

Необхідність дізнатися номер телефону, адресу організації або місце проживання людини виникає досить часто. Велику допомогу в пошуку такої інформації можуть дати телефонні бази даних. Уміння користуватися ними дозволить швидко і без проблем відшукати потрібні відомості.
Інструкція
1
Визначте, яку інформацію вам потрібно знайти. Найбільш часто виникає необхідність визначити телефонний номер людини по його імені та прізвища. Слід враховувати, що бази даних, існуючі у відкритому доступі, мають відомості тільки про стаціонарні апаратах. Інформацію про номери мобільного зв'язку оператори стільникових мереж не надають. Ви можете знайти в базах даних тільки ті номери, які їх власники публікують самі. Як правило, це телефони різних комерційних організацій.
2
Однією з кращих телефонних баз організацій є безкоштовний довідник «2ГІС». Перейдіть на головну сторінку сервісу - швидше за все, вас відразу автоматично перекине на регіональний сайт. Скачайте довідник на комп'ютер або користуйтеся ним в режимі онлайн. Є версія і для мобільного телефону. Щоб скачати програму, натисніть на посилання в лівій верхній частині головної сторінки сайту. Якщо ви вирішите скористатися онлайн-версією, знайдіть в правій частині сторінки посилання «Онлайн-версія» і перейдіть по ній.
3
Користуватися сервісом «2ГІС» дуже просто. Введіть в поля у верхній частині пошукової сторінки наявні у вас відомості - назва організації, адреса, телефон, потім натисніть кнопку «Знайти», і ви отримаєте всі відсутні дані.
4
Якщо вам треба знайти номер телефону конкретної людини, найпростіше скористатися міський довідковою службою, в неї можна звернутися, набравши 09 або 090 (для дзвінка з стільникових апаратів). Номер для дзвінків у довідкову службу у різних операторів стільникових мереж може відрізнятися.
5
Скористайтеся довідником nomer.org. Список представлених у ньому баз даних не занадто великий, зате за наявними містах можна отримати цілком достовірну інформацію. Виберіть у списку потрібне місто, введіть у пошукові поля наявні у вас відомості та натисніть кнопку «Знайти». Будуть виведені адреси і телефони, найбільш повно відповідають уведеним даним.
6
Намагаючись знайти в мережі потрібну базу даних, враховуйте присутність в інтернеті численних шахраїв. Вони будуть обіцяти навіть ту інформацію, яку реально отримати не можна. Характерною ознакою шахрайських сайтів є вимога попередньої оплати або необхідність послати sms-повідомлення. Відправивши гроші, ви не отримаєте потрібних даних. Sms-повідомлення теж буде платним, а результат нульовим. Є сайти, які спочатку пропонують ввести пошуковий запит, імітують інтенсивний пошук, потім повідомляють про те, що потрібна інформація знайдена і просять заплатити за неї. Визначити, що сайт шахрайський, дуже просто - введіть будь вигадані дані, і вам теж повідомлять, що потрібна інформація присутня в базі даних.