Як встановити гойдалки на дачі. гойдалки на дачі виготовлення.

Гойдалки, зроблені своїми руками, здатні абсолютно перетворити вид дачного або садового ділянки. Вони можуть стати місцем для відпочинку, неквапливого читання і роздумів. А діти прекрасно вміють перетворювати гойдалки в веселий атракціон. Для самостійного виготовлення гойдалок потрібно терпіння, вправність, доступні матеріали, інструменти, і, звичайно ж, вмілі руки.
Вам знадобиться
 • - аркуш паперу;
 • - олівець;
 • - дерев'яний брус;
 • - металеві куточки;
 • - фанера;
 • - антисептик;
 • - кріпильні елементи (болти, гайки, саморізи);
 • - шуруповерт;
 • - ножівка;
 • - металевий або синтетичний трос;
 • - щільний матеріал для тенту.
Інструкція
1
Почніть виготовлення гойдалок з ескізу. Виконаний від руки креслення дозволить створити образ майбутньої конструкції, передбачити всі деталі і визначити розміри складових частин. Вкажіть на ескізі послідовність виконання окремих операцій, щоб технологічна схема придбала завершеність.
2
Визначте місце для розміщення гойдалок. Бажано встановити конструкцію недалеко від житлового приміщення, в місці, захищеному від вітру і пекучих променів сонця. Подбайте про те, щоб навколо гойдалок була достатня вільний простір. Розчистити обрану площадку, вирівнявши грунт. Збірку зручніше проводити прямо на тому місці, де гойдалки будуть встановлені.
3
Підберіть дерев'яні бруски потрібної довжини. Перетин їх має бути 50х100 мм або навіть більше. При виборі деревини огляньте її, щоб отбраковать заготовки з дефектами. Деформація волокон або сучки роблять брус непридатним для гойдалок.
4
Зробіть самостійно або замовте дві металеві скоби чотирикутного перетину. На кінцях передбачте вушка або підвісні гаки; з їх допомогою до поперечини буде кріпитися трос.
5
Зберіть несучу частина конструкції. Почніть з нижньої рамки, до якої прикріпіть вертикальні бруски. Виходите при монтажі з розміру майбутнього сидіння. Оптимальна його довжина становить 150-170 см, а глибина - не менше 50 см. Нижню раму зробіть ширше сидіння приблизно на 40-50 см, це дозволить домогтися стійкості.
6
Обробіть бруси нижньої рами антисептичним складом. Особливо це важливо, якщо ви плануєте встановити гойдалки на відкритому грунті, а не на бетонному або плитковій підставі. Такий захист запобігти швидкому загнивання деревини. Бажано обробити антисептиком і всі інші дерев'яні деталі.
7
Прикріпіть до рами вертикальні бруси-стовпи, використовуючи металеві куточки і саморізи. В результаті ви отримаєте два великих трикутника. До їх вершин приєднаєте горизонтальний брус (перекладину), надійно прикріпивши болтами і гайками.
8
Виготовте сидінні з двох дерев'яних рамок, зібраних із брусків меншого розміру. Одна рамка знадобиться для сидіння, а друга - для спинки. До рамкам прикрутите саморізами лист фанери, щоб між спинкою і сидінням був кут, що перевищує 90 градусів. З'єднання рамок під прямим кутом буде некомфортним для відпочиваючих.
9
Металеві скоби зафіксуйте на верхній перекладині. Через отвори просмикніть трос або металевий ланцюг. Відміряйте довжину троса таким чином, щоб сидить на гойдалці людина носками міг дотягнутися до поверхні землі. Тепер остаточно закріпіть сидіння.
10
При бажанні доповніть готові гойдалки тентом, натягнувши на раму із брусків щільну тканину і прикріпивши цю конструкцію до верхньої частини гойдалок. Тепер ви можете перевірити власне творіння у дії і вдатися заслуженому відпочинку.