Як скласти програму навчання танцям для початківців.

Танці допомагають розвинути грацію і пластику, поліпшити координацію рухів, сприяють підтримці себе в хорошій фізичній формі. Завдяки правильно підібраною програмою і бажанням самого учня навчатися, можна позбутися від невпевненості в собі і страху загальної уваги.
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - папір;
  • - формули розрахунку фізичного навантаження.
Інструкція
1
Зверніть увагу на вік. Залежно від віку учнів розробляйте і різні програми. Якщо ваші учні діти, то необхідно грунтуватися більше на розважальних моментах і орієнтуватися в заняттях на веселі танцювальні ігри. Так діти швидше і легше вивчать всі базові рухи.
2
Якщо ваші учні дорослі, то в цьому випадку пояснюйте логічно, загострюйте увагу на необхідних базових елементах руху. Намагайтеся не тільки пояснювати і кілька разів показувати танцювальні елементи, але і повторювати їх з учнями, щоб у них розвивалася м'язова пам'ять.
3
Дізнайтеся рівень спортивної підготовки ваших учнів. Це важливо для грамотного складання програми навчання. Залежно від того, яким є цей рівень в групі і слід робити розрахунок спортивного навантаження для кожної людини на ваших заняттях.
4
Робіть розрахунки навантаження дуже уважно. В учнів після занять не повинно бути сильного дискомфорту в м'язах, так як це погано може позначитися на їх фізичному стані. Дуже важливо не відбити у них бажання продовжувати займатися танцями.
5
Пам'ятайте що, слідуючи з того, який вид танців ви викладаєте, парні або індивідуальні, залежить і те, на які групи м'язів потрібно зробити особливий акцент при розминці. Адже саме на них ляже найбільша робота під час основного тренування.
6
Складайте програму, орієнтуючись на три основні частини: розминка, основна частина і висновок. Під час розминки, як і в багатьох інших видах спорту, в танцях, краще починати вправи з голови і шиї, і закінчувати розминкою ступень і пальців ніг.
7
В основній частині приділіть увагу розвитку різних груп м'язів і розберіть базові рухи і танцювальні кроки. Виберете ті рухи, що є уособленням самого напрямки преподаваемого вами танцю.
8
В заключній частині можна влаштувати фристайл з вивчених рухів або згадати розібрані на попередніх заняттях кроки і танці.
Зверніть увагу
Корисно в кінці кожного заняття приділити кілька хвилин обговоренню самопочуття учнів і розпитати про їхні враження від уроку.