Як вести бухгалтерію в магазині.

Відкриття магазину крім закупівлі товарів і залучення покупців, приносить багато клопоту з веденням обліку. Нудна робота по вивченню документів, виписці, підшивці і обробці часто видається марною і недолугої. Але це не зовсім вірно. Згодом, при недбалому відношенні, прийде необхідність бухгалтерський облік відновлювати.
Інструкція
1
При акуратному веденні бухгалтерії дані обліку знадобляться вам в будь-якій ситуації. Тому ведіть її, навіть якщо законодавство дозволяє в вашому випадку цього не робити. Необхідні податкові документи ви будете в в будь-якому випадку заповнювати (для фіскальних органів), а управлінський облік на основі бухгалтерського знадобиться для аналізу багатьох аспектів, обліку товарів і визначення ефективності роботи магазину.
2
Найміть бухгалтера-професіонала, щоб не дбати про якісне і своєчасному обліку, вникаючи в усі нюанси. Таким чином ви завжди будете мати під рукою будь-які необхідні відомості, актуальність і точність яких вам гарантована. При цьому клопоти з прибутковими та видатковими документами, їх синтезом і аналізом, будуть обходити вас стороною. Спосіб цей найдорожчий, але і самий надійний. В особі бухгалтера ви знайдете хорошого помічника.
3
Зверніться на фірму, що спеціалізується на наданні бухгалтерських послуг. Їх дуже багато, і вартість наданої допомоги у веденні обліку різна. Вона залежить від іміджу компанії, зручною взаємного зв'язку, присутності (чи відсутності) страхування, обсягу роботи. Ви заплатите менше, ніж при наймі особистого бухгалтера. Але висока ймовірність того, що вашими справами займатимуться різні люди, які не цікавляться особливостями саме вашого магазину.
4
Обумовлюйте в договорі повний супровід від введення первинної документації до відправки податкових декларацій. Або займіться введенням і синтезом первинки самостійно, а на бухгалтерську фірму спровадите тільки функції по обробці зібраної вами інформації. Поставте умова консультувати вас за окрему плату з тих чи інших питань. Великим мінусом при такому розкладі буде необхідність постійно возити або відправляти документи на фірму, попередньо зібравши їх і розподіливши по видам.
5
Ведіть облік в магазині власними силами. Для цього потрібні лише бажання в усьому розібратися і час. Купіть спеціалізовану програму (найпоширеніша з них - 1С: Бухгалтерія) з адаптацією до торгівлі, яка багато в чому автоматизує процес. З нею від вас буде потрібно тільки найбільш повно і своєчасно вносити прибуткові документи. Інше вона зробить за вас.
6
Розробіть власні облікові регістри, які будуть найбільш зручні для вас. В них повинні відображатися відомості про прихід та витрачання товару (для відстеження залишків), акумулюватися суми витрат (для аналізу витрат), простежуватися щоденні суми надходження готівки і здачі її в банк (для підрахунку виручки і грошового залишку), нараховуватися заробітна плата разом з її виплатою (для виключення заборгованості), показуватися сума поставок та їх погашення у встановлені терміни (для виключення переплати або штрафних санкцій за несвоєчасне погашення боргу) - і ще багато іншого, що при веденні торгової діяльності необхідно щодня.