Як організувати піші походи.

Піші походи не належать до екстремальних видів відпочинку, але і вони здатні доставити чимало задоволення туристам. Похід - це і можливість відпочити від повсякденної суєти, і відмінне тренування, і тест на витривалість. Успіх даного заходу в чому визначається якістю підготовки до нього, тому, організовуючи похід, постарайтеся врахувати всі його основні нюанси.
Інструкція
1
Визначте склад туристичної групи. Число учасників походу, їх вік і рівень фізичної підготовленості стане визначальним фактором при виборі маршруту. Оптимально, якщо група буде включати три-чотири людини. Складні багатоденні походи не рекомендується здійснювати поодинці, допомога напарника може виявитися безцінною в нештатних ситуаціях.
2
Розрахуйте кількість продуктів харчування, яке знадобиться вам в поході. Виходите при цьому їх кількості учасників і часу, який ви плануєте витратити на проходження маршруту. Якщо похід буде багатоденним, запасіться деяким кількістю грошових коштів - вони можуть знадобитися, якщо ваш маршрут пройде через населені пункти, де можна поповнити запас продовольства.
3
Розробіть маршрут пішого походу. Підготуйте докладну карту місцевості, де планується здійснити подорож. Намітьте основні пункти, через які проходитиме ваш шлях. Розрахуйте кілометраж, виділивши на кожен день походу певну ділянку для проходження. Плануючи тривалість походу, враховуйте складність маршруту, наявність на місцевості природних перешкод і можливих труднощів, наприклад, зміна погоди.
4
Підготуйте екіпіровку і спорядження. Одяг кожного учасника походу повинна бути зручним, легким та відповідної сезону. Взуття бажано мати спортивного типу; добре підійдуть для пішого походу черевики на міцної підошві без каблука. Подбайте про головні убори, які послужать захистом від сонячних променів. Якщо ваш маршрут пролягатиме в лісистій місцевості, візьміть із собою засоби від кліщів.
5
Розподіліть між учасниками походу корисний вантаж: намети, продукти харчування, інструменти, посуд, необхідну для приготування і прийому їжі. Кожен турист повинен буде взяти частину речей, необхідних всій групі. Розподіліть також повсякденні обов'язки між учасниками. Всі туристи повинні чітко знати свої функції. Призначте людину, яка стане відповідати за медикаменти.
6
За два-три дні до походу проведіть організаційну зустріч. Ознайомте членів групи з маршрутом і графіком його проходження. Перевірте готовність кожного до походу. Призначте час збору і виходу на маршрут. Переконайтеся в тому, що всі туристи здорові і підготовлені. Відведіть час на усунення недоліків у підготовці. Тепер ви можете виходити на маршрут в повній впевненості, що він пройде на високому рівні.
Похід - відмінний варіант зміни обстановки, особливо для жителів великих міст, втомлених від роботи в офісі. Оскільки ця послуга затребувана, не важко скористатися пропозицією туроператорів, які влаштовують походи по красивих місцях в супроводі професійних інструкторів. Такий фахівець знає місцевість і стежить за тим, щоб туристи дотримувалися техніки безпеки на маршруті, знає, що робити в екстрених випадках.
Вам знадобиться
  • - гроші на оплату послуг турфірми;
  • - квитки до стартової точки походу і від фінішної;
  • - похідні одяг (брюки, теплі речі - в тому числі влітку, штормовка) і взуття - оптимально трекінгові черевики або кросівки, ні в якому разі не кеди;
  • - індивідуальне спорядження (спальний мішок або спальник, гумовий туристичний килимок) - може надаватися організатором походу;
  • - аптечка по індивідуальних потреб;
  • - кошти від комах;
  • - крем для засмаги.
Інструкція
1
Виберіть час і варіант бажаного походу: взимку або влітку, на лижах, пішки, на конях, по воді, по горах або рівнині. Визначте також місцевість, яку хотіли б відвідати. Можливі варіанти походів як по околицях рідного міста, так і в далеких краях. Традиційними напрямками походів вважаються Північний Кавказ, Крим, Урал, Алтай, Прибайкалля. Однак цікаві варіанти пропонуються і в Центральній Росії: сплави по річках в Тверській області, кінні походи по Костромській і Івановської областям, кінні та піші походи по республіках Марій Ел та Удмуртії і ін. Але, чим далі маршрут від вашого будинку, тим дорожче обійдеться шлях туди і назад.
2
Визначте бажані дати походу. Особливість таких турів в тому, що вони чітко прив'язані до конкретних дат, чому можуть сприяти кліматичні особливості конкретної місцевості. Наприклад, бродити по тайзі на Алтаї небажано в квітні-травні через високу активності кліщів. А для сплаву в Тверській області оптимальний час - весняна повінь. В інший час рівень води може бути просто недостатнім для екстриму. Якщо у вас є можливість вибирати дати відпустки, спробуйте виходити від походу по цікавого маршруту і відпочивати в той час, коли гарантовано на нього потрапляєте.
3
Вивчіть пропозиції походів по цікавлять, на підходящі дати. Не обмежуйте коло пошуку пропозиціями посередників. При спілкуванні безпосередньо з туроператором, особливо якщо у того є свій сайт, вибір доступних варіантів може виявитися більше, а ціни нижчі. Подивіться, що пропонують конкуренти, в тому числі в інших містах. Наприклад, активні походи по Алтаю організовують турфірми в Барнаулі і Новосибірську, а Кримом і Кавказом займаються як регіональні, так і московські туроператори, що спеціалізуються на активному відпочинку. Вивчіть також відгуки туристів про цікавлять туроператорах і організованих ними походах.
4
Вибрати найбільш відповідний варіант, забронюйте його онлайн або електронною поштою, телефоном, за допомогою програм миттєвого обміну повідомленнями.
5
Переведіть передоплату, повну або часткову, найбільш зручним для вас способом з доступних.
6
Уважно вивчіть пам'ятку туриста, яку надішле вам туроператор при підтвердженні бронювання: що мати з собою, до чого бути готовим, які послуги, включаючи прокат спорядження, входять у вартість путівки, а за що доведеться доплатити. Ця інформація зазвичай присутній також на сайті туроператора в описі походів або особливому розділі.
7
Прибудьте в точку збору до потрібному часу і виступайте на маршрут в складі групи.