Як запам'ятати історію.

В даний час вчені вже докладно вивчили особливості людської пам'яті і пропонують безліч спеціальних технік для її розвитку. При вивченні історії розвиток і тренування пам'яті просто необхідні. Особливу складність представляє собою запам'ятовування величезної кількості дат, в яких може бути важливим не лише конкретний рік, але і точна календарна дата.
Інструкція
1
Щоб зафіксувати в пам'яті дату, потрібно в першу чергу запам'ятати основну концепцію: кожній цифрі від 0 до 9 відповідає певна согласная буква.0 - н (нуль), 1 - р (раз), 2 - л, (у літери "л" дві вертикальні палички), 3 - т (три), 4 - ч (чотири), 5 - п (п'ять), 6 - ш (шість), 7 - с (сім), 8 - в (вісім) , 9 - д (дев'ять).
2
Тепер для запам'ятовування конкретного числа складіть слова або ланцюжка слів з відповідних приголосних букв. При цьому опускайте першу цифру 1, оскільки вона опредляет тисячоліття і зазвичай відома. Наприклад, Жовтнева революція відбулася в 1917 році. З відповідних приголосних Д, Р, С складаємо фразу, наприклад, «дорвалися робочі соціалісти».
3
Намагайтеся при запам'ятовуванні включати образи. Наприклад, щоб запам'ятати послідовність царів, уявіть своїх знайомих з відповідними іменами і вибудуєте їх в думці в шеренгу або уявіть, що один наздоганяє іншого: Катя - Петю (Катерина I за Петром Великим) і т.д. Не бійтеся смішних і безглуздих образів, тим краще вони запам'ятаються.
4
Щоб запам'ятати кілька країн, міст чи ще чого-небудь (наприклад, країни Антанти), використовуйте абревіатури. При розшифровці абревіатури ви навряд чи забудете хоч одну зі складових.
5
Використовуйте властивості зорової пам'яті. Якщо у вас лекція з історії записана в конспекті суцільним текстом, відзначте Текстовиделітелі ключові слова, які вам згодом допоможуть відновити велику частину тексту.
6
Намагайтеся починати з заучування НЕ дати, а події. Тобто не просто повторюйте собі: «Льодове побоїще - 1242», а подивіться фільм «Олександр Невський», почитайте про якісь деталі, які можуть вам запам'ятатися, може бути, знайдіть якесь смішне назва або ім'я, з яким асоціюватиметься це подія, а потім і дата.
7
Дати двадцятого століття прив'язуйте до історії власної родини, наприклад, Хрущов прийшов до влади в 1953 році - в це році народився ваш батько чи дядько, перебудова почалася в 1985 - вашій сестрі було два роки і т.д.
Корисна порада
Намагайтеся запам'ятовувати історичні події не уривками, а уявляти собі історичний процес загалом, тоді вам буде простіше орієнтуватися в послідовності подій і вплив їх один на одного.