Як відкрити відділ в магазині.

Підприємець, початківець свій шлях у сфері торгівлі, не завжди наважується відразу на відкриття власного магазину. І тоді він приймає рішення орендувати невелику торговельну площу в торговому центрі і відкрити відділ. При цьому бізнесменові-початківцю необхідно знати певні правила і послідовність дій.
Інструкція
1
Проведіть власне маркетингове дослідження в тому торговому центрі або магазині, де плануєте відкрити відділ. Уточніть, скільки точок вже пропонує покупцям те, чим хочете торгувати ви. Можливо, що результати ваших досліджень вкажуть вам на присутність в магазині досить великої кількості відділів з цим товаром. В цьому випадку ви, по-перше, можете організувати продажу найвищою мірою ефективно, так що конкуренти не складуть вам перешкоди, а по-друге, можете прийняти рішення торгувати чимось іншим. Обов'язково обстежте відведений вам під оренду місце в магазині з тим, щоб не дублювати товар колег-конкурентів. Все це необхідно уточнити і з'ясувати ще на початковому етапі з метою уникнути неприємних сюрпризів у майбутньому.
2
Уточніть у адміністратора вартість оренди одного квадратного метра і, якщо ціна вас влаштовує, повідомте, що ви готові відкрити свій відділ. Відправляєтеся оформляти необхідні документи.
3
Перед походом до податкової інспекції складіть бізнес-план. До цього моменту ви вже повинні точно вирішити, що будете продавати і яким чином організуєте поставки. Розрахуйте обсяг майбутніх витрат на ремонт приміщення (якщо він необхідний), торгове обладнання, оренду, першу партію товару, а також розмір можливої виручки. Не забудьте врахувати непередбачені витрати. При закупівлях промислових товарів можливе попадання бракованих виробів і, відповідно, уцінка. Грамотний бізнес-план дозволить вам оцінити, наскільки ефективно і прибутково може бути ваше підприємство. Якщо ваші розрахунки показують перевищення тієї суми, яка була запланована вами на відкриття відділу і яка є у вас в наявності, спробуйте урізати першу партію товару або візьміть кредит.
4
Сходіть в податкову інспекцію і оформите документи. Найкраще звернутися до консультанта, який є в будь-якому відділенні УФСН. Він пояснить вам, які документи ви повинні зібрати і представити податківцям, щоб отримати статус індивідуального підприємця з правом здійснювати свою діяльність в сфері торгівлі. Бездоганне виконання рекомендацій консультанта позбавить вас від неприємностей з боку перевіряючих служб в перші дні роботи.
5
Пред'явіть адміністратору магазину дозвільні документи. Оплатіть оренду. Потім займіться закупівлею торгового обладнання, якщо адміністрація магазину його не надає, і оформленням торгового місця.
6
Якщо ви маєте намір торгувати і вести бухгалтерію самі, кадрове питання відпадає. Але якщо вам потрібен продавець, комірник, бухгалтер, займіться пошуками. Дайте оголошення в місцеву газету, на радіо і телебачення. Намагайтеся приймати людей з рекомендаціями, які мають відповідну освіту та досвід роботи в торгівлі.
7
Організуйте рекламу. Замовте красиву вивіску, встановіть поруч з відділом, якщо це можливо, лайтбокси (світлові короби) і невеликі рекламні щити. Надрукуйте візитки та листівки, поширюйте їх у магазині чи на вулиці. З часом розумно буде продумати і застосувати систему знижок і дисконтних карт для постійних покупців. Зробіть тематичний сайт і почніть просування товару в мережі. Ви зможете використовувати цю площадку в якості хорошої бази для створення інтернет-магазину, що при хорошому маркетингу багаторазово збільшить продажі.