Коли що садити.

Своєчасна посадка рослин є однією з умов їх нормального росту і розвитку і, якщо мова йде про плодових або овочевих культурах, отримання хорошого врожаю. Основні посадочні роботи припадають на весну, хоча для розсади овочів, вирощуваної в домашніх умовах, може знадобитися більш ранній посів, а термін посадки озимих культур зсувається на осінь.
Вам знадобиться
  • - контейнер для посадки;
  • - грунтова суміш;
  • - люмінесцентна лампа;
  • - посадковий матеріал.
Інструкція
1
Періодом, на який припадають основні посадочні роботи, вважається весна. Проте, підготовкою до цього сезону варто зайнятися ще взимку. В цей час починається передпосівна обробка айстр і закладка на стратифікацію насіння хвойних культур. Помістіть насіння айстр в контейнер з грунтовою сумішшю і приберіть його до березня під сніг. Якщо ви збираєтеся виростити з насіння ялина або сосну, помістіть їх у вологий пісок і приберіть ємність в приміщення з температурою не вище трьох градусів до квітня.
2
Друга половина березня підходить для посіву помідорів і солодкого болгарського перцю, якщо ви збираєтеся вирощувати ці культури розсадним способом з подальшою висадкою у відкритий грунт. Перед тим як помістити насіння в ємність з грунтової сумішшю, потримайте їх протягом десяти-п'ятнадцяти хвилин в міцному розчині марганцівки. Сходи посіяної в цей час розсади з'являться перш ніж світловий день стане досить довгим для нормального розвитку рослин. Щоб розсада не витягнула, застосовуйте для підсвічування люмінесцентну лампу.
3
Якщо ви вирощуєте огірки розсадним способом, на початку квітня замочіть насіння на п'ятнадцять хвилин в розчині марганцівки, промийте проточною водою і проростете, помістивши їх у вологу тканину. Після появи перших корінців посадите насіння в контейнер з грунтовою сумішшю і поставте в добре освітлене місце. Якщо ви вирощуєте розсаду айстр без попередньої стратифікації, посійте їх в ємність з грунтової сумішшю в квітні.
4
У квітні в відталу землю можна висаджувати сливи, вишні, яблуні, груші та інші саджанці, придбані в розпліднику ранньою весною або прикопані з осені. Помістіть рослини в приготовлені восени посадочні ями, розправте коріння і присипте їх родючою землею. Цей же час годиться для висадки декоративних чагарників.
5
Наприкінці квітня подрихліте грядку, підготовлену восени для ярового часнику, і посадіть зубчики в землю.
6
В кінці квітня або ближче до початку травня, коли грунт відтане і просохне, посадите в приготовлену з осені землю бульби картоплі. Після того, як пройде загроза заморозків, у відкритий грунт можна пересаджувати розсаду перців, помідорів і огірків. Починаючи роботу, переконайтеся, що грунт встигла прогрітися до п'ятнадцяти градусів.
7
На початку серпня або самому кінці липня влаштуйте грядку для садової суниці, урожай з якої ви плануєте отримати на наступний рік. В якості посадкового матеріалу можете скористатися добре розвиненими розетками, утвореними на дорослих кущах.
8
Ближче до осені, коли температура ґрунту буде не вище десяти градусів, посадите в землю цибулини тюльпанів. У вересні-початку жовтня приходить час посадки озимого часнику. Цей же період можна використовувати для посадки зимостойких плодових дерев і чагарників.
Зверніть увагу
Терміни дано для середньої смуги Росії.
Корисна порада
Якщо ви хочете виростити розсаду томатів або перцю з подальшою висадкою в теплицю, посуньте терміни посіву насіння на 2 тижні раніше.